Zavřít reklamu

Apple Watch se za dobu své existence vyprofilovaly z převážně sportovního doplňku na všestranný produkt, který uživatelům usnadňuje mimo jiné i sledování jejich zdraví skrze měření tepu, sledování aktivity a nově i měření EKG. Díky vhodnému příslušenství pro Watch však můžete své tělo poznat daleko lépe. 

Veletrh CES 2019 už je sice za námi, jeho dozvuky tu však s námi ještě pár dní budou. Některé technologické vychytávky, jejichž představení jsme se na veletrhu dočkali, totiž rozhodně stojí za pozornost a detailnější představení. Jednou z nich je i speciální řemínek k Apple Watch s názvem Aura Band. Ten dokáže díky speciálním elektrodám umístěným měřit další spoustu věcí v čele se složením těla z tuku, svalů a vody, hmotností a jejím vývojem v čase či hydratací. Řemínek by ale měl uživatele údajně upozornit i na srdeční problémy, které by měly elektrody též odhalit. 

Využití řemínků je přitom dle jejich stvořitelů velmi jednoduché. Stačí totiž je to, abyste jej měli správně připnutý k ruce a zaktivovali jej pomocí tlačítka na těle řemínku. Informace, které vychytávka zaznamená, jsou následně odeslány do iPhonu, kde je naleznete ve speciální aplikaci vytvořené přímo pro řemínek. Výčet některých hodnot si pak lze prohlédnout i přímo na hodinkách. Tak jednoduché to je. 

Přestože nelze v tuto chvíli říci, jak přesné bude podobné měření, jelikož se novinka objeví na pultech obchodů až později v tomto roce, je skvělým příslibem do budoucna. O podobných vylepšeních pro řemínky Apple Watch už se totiž spekuluje poměrně dlouho a jak se zdá, jejich příchod se již kvapem blíží. A kdo ví, třeba se s podobně vylepšeným řemínkem brzy představí i samotný Apple. Ostatně, patenty, které práce na podobném produktu naznačují, jsme již viděli mnohokrát. 

zdravi apple watch

Související články

Dnes nejčtenější

.