Zavřít reklamu

Před pár dny se uživatelé Apple Watch Series 4, kteří je zakoupili na území USA, dočkali předčasného příchodu Santa Clause, jelikož jim aktualizace watchOS 5.1.2 zprovoznila na jejich hodinkách EKG. Přestože senzor u nás zatím funkční není, na druhé straně světa již dokázal zachránit lidský život. Většina lidí funkci okamžitě vyzkoušela s očekáváním, že se jim zobrazí bezproblémový sinusový graf, bohužel našli se i tací, kteří takové štěstí neměli. O jeden takový zážitek se podělil i přispěvatel na redditu.

Jako všichni ostatní chtěl i on pouze novou funkci vyzkoušet, avšak dočkal se odpovědi, že trpí atriální tachykadrií, což ho  nemile překvapilo. Jelikož Apple Watch nejsou neomylné a jejich snímání může selhat, rozhodl se test provést hned několikrát, přičemž pokaždé byl výsledek stejný. Pro ujištění zkusil dokonce prohodit ruce, což taktéž k žádné změně nevedlo. O možném problému jeho srdce ho ujistilo, když hodinky půjčil své manželce, jejíž výsledek zobrazoval perfektní sinusový graf.

Jelikož u nás EKG senzor prozatím nefunguje, stále se vyplatí investovat do Series 3:

Po těchto oznámeních se uživatel rozhodl ihned navštívit nemocnici, kde sdělil svůj problém a dokonce byl přijat k vyšetření předčasně. V ordinaci mu lékař provedl podrobnější EKG test, který bohužel potvrdil výsledky z Apple Watch. Poté se sám lékař přiznal, že po zprovoznění senzoru v jablečných hodinkách očekával spoustu příchozích, avšak rozhodně by nečekal, že se první objeví hned ten den ráno. Lékař taktéž muži potvrdil, že mu hodinky pravděpodobně zachránily život, jelikož jeho problém odhalily brzy.

Nové Apple Watch tedy skutečně plní to, co od nich Apple očekával – zachraňují lidem životy. Snad se tedy dočkáme podobných příběhů i v následujících týdnech a měsících, což by mohlo teoreticky i urychlit spuštění této vychytávky v dalších zemích. Lidský život je totiž to nejcennější, co na světě existuje.

EKG-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.