Zavřít reklamu

Nativní funkce pro sledování spánku zatím v operačním systému watchOS chybí. Apple Watch jsou přitom vzhledem ke způsobu svého nošení ideálním zařízením, na kterém lze spánek monitorovat. Pokud vám nevadí mít své hodinky nasazené přes noc a chcete sledovat a zlepšovat kvalitu svého spánku, máte na výběr hned z několika příslušných aplikací třetích stran. Které to jsou?

Jak jsme již zmínili v úvodu, chytré hodinky od Applu představují skvělý nástroj k získání podrobných informací o kvalitě našeho spánku i o našich návycích. Než se ale dočkáme nativního nástroje přímo od společnosti Apple, nezbyde nám než se spolehnout na aplikace třetích stran. Řada vývojářů nabízí výkonný software pro sledování vašeho spánku, vybavený řadou skvělých funkcí. Než se do sledování svého spánku za pomoci Apple Watch pustíte, ujistěte se, že máte své hodinky plně nabité – byla by škoda, kdyby se sledování uprostřed noci samo vypnulo z důvodu příliš slabé baterie. Aplikaci z našeho výběru stáhnete kliknutím na její název.

Sleep Tracker ++

Aplikace Sleep Tracker ++ (známá také jako Sleep Tracker by Sleepmatic) nabízí možnost aktivace automatické detekce spánku na Apple Watch – stačí si jen před spaním nasadit plně nabité hodinky. Sleep Tracker ++ umí automaticky a podrobně sledovat váš spánek, jeho kvalitu, a použít ji můžete i v případě zdřímnutí v průběhu dne. Poskytne vám podrobné údaje o tom, kdy jste se dostali do postele, kdy jste usnuli, jak moc jste se pohybovali nebo třeba jaké bylo procento hlubokého spánku. Informace o vašem spánku vám Sleep Tracker ++ naservíruje v detailních týdenních, měsíčních i ročních přehledech. Aplikace spolupracuje s platformou HealthKit od Applu.

AutoSleep

Aplikace AutoSleep je sice zpoplatněná (79 korun), rozhodně se ale nemusíte bát, že by šlo o špatně investované peníze. AutoSleep patří mezi nejpopulárnější watchOS aplikace pro sledování spánku, a určitě se není čemu divit. Aplikace je totiž doslova nabitá řadou užitečných funkcí a poskytne vám opravdu detailní údaje, týkající se nejen kvality vašeho spánku, ale také srdeční činnosti, hloubky spánku a řady dalších aspektů. Pro zobrazení klíčových statistik využívá aplikace AutoSleep systém přehledných kroužků. Chvíli možná bude trvat, než se v záplavě nabízených funkcí zorientujete, výsledek ale bude stoprocentně stát za to. Aplikace spolupracuje s platformou HealthKit od Applu.

Pillow

Aplikaci Pillow jsem já osobně používala jak na iPhonu, tak i na Apple Watch (než jsem přešla na výše zmíněný AutoSleep). Nepatří mezi tolik známé nástroje pro sledování spánku, to ale neznamená, že by nebyla kvalitní – spokojený s ní ostatně byl i kolega. Jednou z jejích hlavních devíz je především jednoduchost a přehlednost. Kromě základních obvyklých funkcí pro sledování spánku nabízí aplikace Pillow také možnost zapnutí audio záznamů, s jejichž pomocí můžete snadno zjistit, zda chrápete nebo mluvíte ze spaní (záznamy jsou opravdu kvalitní a v případě mluvení ze spánku často i zábavné), nebo třeba zda za vaším záhadným pravidelným buzením v jednu hodinu ráno nejsou pravidelné a příliš hlučné návraty vašeho souseda či spolubylícího. Aplikace je zdarma s nákupy v aplikaci. Aplikace spolupracuje s platformou HealthKit od Applu.

Sleep++

Aplikace Sleep++ patří na mnoha zahraničních serverech mezi ty nejvíce chválené a doporučované. Nabízí řadu funkcí, jako je například možnost aktivace automatické detekce spánku, připomínka „večerky“, nastavení spánkových cílů a mnoho dalšího. Aplikace Sleep++ se vyznačuje také dobře vypadajícím, přehledným uživatelským rozhraním a nabídkou opravdu podrobných statistik, týkajících se kvality vašeho spánku a vašich spánkových návyků. Aplikace Sleep++ je zcela zdarma s možností odstranění reklam za poplatek. Aplikace spolupracuje s platformou HealthKit od Applu.

Sleep Watch by Bodymatter

Aplikace SleepWatch patří také mezi oblíbené nástroje k měření kvality spánku jak s pomocí iPhonu, tak i prostřednictvím Apple Watch. Aplikace pracuje s využitím umělé inteligence. Sleep Watch by Bodymatter nabízí funkci automatické detekce spánku a každý den vám v přehledném prostředí nabídne pravidelné shrnutí toho, jak jste předchozí noc spali. Detaily ohledně vašeho spánku můžete sledovat jak na iPhonu, tak i na Apple Watch. Aplikace měří celkovou délku vašeho spánku, délku hlubokého spánku, průměrný srdeční tep ve spánku, detekuje přerušení spánku a mnoho dalšího. Aplikace spolupracuje s platformou HealthKit od Applu.

Dnes nejčtenější

.