Zavřít reklamu

Kromě toho, že vám Apple Watch dokážou změřit tep a v jiných zemích i udělat EKG, vás také dokážou motivovat k aktivitě pomocí kroužků. To je samozřejmě naprosto skvělé, avšak s aktivitou a tvrdou dřinou jde ruku v ruce i odpočinek a spánek. Ve watchOS sice žádná aplikace, která by vám monitorovala spánek, není, což je dle mého názoru veliká škoda. Proto musíme pro monitorování spánku sáhnout po aplikaci třetí strany. Několik dnů jsem testoval různé aplikace a nakonec jsem našel aplikaci Pillow, která je dle mého názoru nejlepší. Pojďme se tedy na ni podívat podrobněji.

Monitorování spánku

Spánek už jsem si kdysi nechával monitorovat na stařičkém Androidu, kdy stačilo vedle vašeho zařízení položit telefon, který váš spánek automaticky hlídal. Poté jsem však přešel k jablečné společnosti a z monitorování spánku jsem upustil. Před několika týdny jsem si však zakoupil Apple Watch a napadlo mě, že s jejich pomocí by se dal spánek monitorovat o mnoho jednodušeji. Jak už jsem psal v úvodu, tak po několika dnech testování jsem byl nejvíce spokojený s aplikací Pillow. Jednak proto, že zvládá jako jedna z mála sama rozeznat, kdy usnete a všeobecné data mi z ní přišly nejvěrohodnější.

[appbox appstore 878691772]

Prostředí aplikace

Uživatelské rozhraní aplikace je velice jednoduché – najdete vždy to, co potřebujete. Na hlavní obrazovce se nachází kroužek, který může připomínat kroužek aktivity z vašich Apple Watch. V kroužku aplikace Pillow se nachází dvě informace – délka spánku a kvalita spánku. Pod kroužkem se poté nachází samotné data, které Apple Watch během spánku zaznamenaly. Zobrazit si můžeme čas v posteli, délku spánku, kvalitu spánku a graf spánku. Graf je dle mého názoru to nejzajímavější. Pillow vám totiž přehledně zobrazí informace o tom, jak probíhaly vaše spánkové fáze – bdění, lehký spánek, hluboký spánek a REM fáze. Dále je k dispozici zobrazení tepové frekvence. WatchOS aplikace je dosti propracovaná a zobrazují se v ní prakticky úplně stejné informace, jako v iOS verzi.

V nastavení si můžete zvolit automatický režim, cílovou dobu spánku, či citlivost mikrofonu, který v noci nahrává zvuky. K vašemu spánku si můžete jednoduše vést poznámky a zaznamenávat nálady. Taktéž si můžete nastavit upozornění, které vám včas řekne, abyste se už pomalu chystali „do hajan“.

Nevýhoda při používání automatického režimu s Apple Watch

Pokud si v aplikaci Pillow nastavíte automatický režim, který sám rozpozná, že jste zrovna usnuli, tak se samozřejmě nemusíte o nic starat – prostě si lehnete a spíte, nemusíte na nic klikat, ani nic nastavovat. Bohužel ale má tato možnost pár nevýhod. Jednak si nemůžete nastavit budík přímo v aplikaci, a jednak nebude Pillow zaznamenávat zvuky, které by v noci klasicky zaznamenal (což je pro strašpytle možná i dobře). Pokud si chcete nastavit budík, musíte tak učinit přímo v nativní aplikaci Budík ve watchOS. Není se čeho bát, budík se s aplikací Pillow nijak nekryje a z vlastní zkušenosti funguje bez problémů.

Závěr

Pokud hledáte aplikaci pro monitorování spánku, tak jste právě narazili na zlatý důl. Pillow už používám asi týden v kuse a data, která z ní dokážete dostat, jsou více, než zajímavá. Na úplný závěr je nutno podotknout, že aplikace je samozřejmě zdarma, avšak s určitými omezeními. Ve free verzi se nemůžete podívat do historie záznamů, uvidíte jen data z aktuálního dne. Dále si nemůžete zobrazit tipy pro lepší spánek a přijdete i o exkluzivní znělky budíků. Plnou verzi aplikace Pillow si můžete zakoupit za jednorázový poplatek 129 Kč a z vlastní zkušenosti mohu říct, že to opravdu stojí za to – alespoň pro lidi, které zajímají grafy naplněné informacemi o svém těle, respektive spánku.

pillow_app_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.