Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple TV, už vás určitě napadlo, zda na ní lze přehrávat filmy uložené na nějakém cloudu. Odpověď zní ano, můžete, ale musíte si k tomu pořídit aplikaci, která se nazývá Infuse. Ta se těší mezi uživateli Apple TV obrovské oblibě, čemuž se při pohledu na její funkce nelze divit. Jedná se totiž o perfektně fungující a hlavně pak dostupnou aplikaci ), díky které můžete streamovat filmy a další data na vaši Apple TV například z iCloud Drive, Google Drive, Dropboxu, OneDrivu a dalších. Jak na to?

Jak sledovat filmy z cloudu na Apple TV

Nejprve si musíte aplikaci Infuse 6 stáhnout, avšak prvně na váš iPhone – stačí kliknout na tento odkaz. Aplikace je k dispozici zdarma, avšak funkce pro streamování videa z jiného cloudového úložiště se nachází pouze ve verzi Infuse 6 Pro. Předplatné této aplikace vás vyjde na 29 korun měsíčně, 259 korun ročnědoživotní licence vás vyjde na 1590 korun – záleží tedy na vás, jaký balíček si zvolíte. V rámci měsíčního a ročního předplatného jsou navíc k dispozici zkušební verze zdarma, během kterých se můžete rozhodnout, zdali se vám aplikace vyplatí, či nikoliv. Po zakoupení předplatného se na vašem iOS zařízení přepněte v dolním menu do souborů, a poté klepněte na možnost Přidat soubory. Nyní se postup liší, pokud chcete přidat soubory z iCloud Drive, anebo z Google Drivu a jiných.

iCloud Drive

Pokud chcete přidat videa z iCloud Drivu, tak v menu klepněte na možnost Z cloudu. Poté se vám zobrazí rozhraní všech vašich souborů uložených na cloudu. Najděte si tedy video anebo film, který chcete na Apple TV přehrát, a poté na něj tapněte. Video se stáhne a uloží do aplikace Infuse. Nyní stačí, abyste se na vaší Apple TV přesunuli do aplikace Infuse (pokud ji nemáte v tvOS staženou, můžete tak učinit skrze App Store). Zde se poté vybrané video objeví a můžete jej přehrát.

Ostatní cloudové úložiště

V případě, že chcete přehrávat na Apple TV videa a filmy z jiného cloudu, než je iCloud Drive, tak v menu klepněte na Přidat službu. Zde si poté vyberte, o kterou cloudovou službu se má jednat, a proveďte klasické přihlášení a spárování s aplikací. Po načtení už si stačí zvolit, které soubory se mají v rámci Apple TV objevit – ty musíte poté označit hvězdičkou. Po označení se všechna tato videa a filmy objeví v aplikaci Infuse na Apple TV. Pokud aplikaci Infuse na Apple TV nemáte, stačí ji stáhnout z App Storu.

Lokální úložiště

Aplikace Infuse nabízí také možnost streamování z vašeho lokálního úložiště – například domácího NAS serveru. Pokud jste připojeni ke stejné síti, jako domácí server, tak se možnost připojení objeví hned na domovské obrazovce aplikace Infuse v Apple TV. V případě, že byste chtěli lokální server přidat ručně, tak se stačí na Apple TV v Infuse přepnout do Nastavení -> Úložiště. Zde už stačí zvolit možnost Další… a server manuálně přidat.

Související články

Dnes nejčtenější

.