Zavřít reklamu

V dnešní době řeší mnoho uživatelů zálohu a skladování dat pomocí cloudu. Cloudové služby totiž nejsou nikterak drahé a nabízí obrovské množství prostoru dostupného prakticky odkudkoliv, kde je přístup k internetu. Díky tomu tak možná u některých z vás našla cloudová úložiště využití i coby úložiště pro filmy či seriály. Dostat se však k těmto souborům skrze iPhone nebo iPad není nic jednoduchého, jelikož cloudy mnohdy nenabízí nativní přehrávače obsahu či jsou v takovém stavu, kdy je jejich „profesionálnější“ využití prakticky nereálné. Celou tuto věc však řeší aplikace VLC, s jejíž pomocí můžete jednoduše sledovat i filmy z cloudových úložišť – stačí jen nastavit pár jednoduchých věcí.

Streamování filmů pomocí aplikace VLC lze provádět z cloudových služeb Dropbox, Google Drive, Box, OneDrive či iCloud. Pokud jednu z těchto služeb využíváte, tak máte prakticky vyhráno. Postup je velmi jednoduchý – prvně je nejdůležitější, abyste si zdarma pomocí tohoto odkazu stáhli VLC. Po stažení aplikaci spusťte a v dolním menu se přesuňte do sekce Síť. Zde rozklikněte možnost Cloudové služby a vyberte si tu službu, kterou používáte, a přihlaste se k ní. Jakmile tento proces dokončíte, tak se celý váš cloudový účet zobrazí v rámci VLC. Nyní už jen stačí, abyste našli video či film, který si chcete přehrát, a spustili jej.

V rámci aplikace VLC máte jistotu, že se film přehraje v takové kvalitě, v jaké je na cloud nahrán. VLC totiž podporuje většinu kodeků, tudíž nebude docházet ke ztrátě kvality a dalším nepříjemnostem. Další výhodou je fakt, že se vám ve VLC zobrazí klasické uživatelské rozhraní pro ovládání videa, tj. možnost přetočení, pauzy a další. VLC navíc podporuje různá gesta, díky kterým se ovládání stane ještě jednodušší. V aplikaci VLC tedy můžete mít všechny vaše filmy, a to jak ty uložené lokálně, tak na cloudu, pohromadě.

Související články

Dnes nejčtenější

.