Zavřít reklamu

Své hlavní priority – tedy maximální bezpečnost a soukromí uživatelů – potvrdil Apple u před půl rokem představeného iOS 13 novinkou ve formě vyskakovacího okna, upozorňujícího uživatele na využívání polohových služeb aplikacemi třetích stran na pozadí. Díky tomu tak mají jablíčkáři nyní vynikající přehled o tom, co vše o jejich poloze aplikace ví a v případě, že se jim zdají jejich “vědomosti” už příliš velké je mohou velmi jednoduše utnout zákazem. Ani tato novinka se však nesetkala se zcela ideálním přijetím a Apple je za ní kritizován. 

Na kritiku nové bezpečností funkce se zaměřil portál The Wall Street Journal, podle kterého je trnem v oku nejen některým běžným uživatelům, ale také vývojářům. Ti se dle magazínu velmi obávají toho, že vyskakovací okna informující o využívání polohových služeb aplikací mohou ve výsledku uživatele od využívání aplikací odradit, jelikož se mají objevovat příliš často a to i v případě, že jsou uživateli polohové služby u dané aplikace povoleny. Za otravné následně označili vyskakování okna i někteří běžní uživatelé. 

Každá mince má však dvě strany a přestože je na jedné straně této mince určitá kritika, druhá září spokojeností Applu ze skutečně výrazně zlepšené správy polohových služeb. Podle mluvčího kalifornského giganta se totiž po zavedení novinky množství polohových údajů shromážděných aplikacemi snížil asi o 70 %, což je skoro až neuvěřitelné číslo. Stačilo k němu přitom “jen”  pomoci uživatelům správně nastavit aplikace, které polohové služby využívají. O zbytečném vylepšení tu tak rozhodně nemůže být ani řeč. 

Dnes nejčtenější

.