Zavřít reklamu

K vánočnímu času nepochybně patří lenošení a přejídání se cukrovím a bramborovým salátem. Každý ovšem lenoší jinak a je spousta takových, kteří místo televize či počítači mnohem raději sáhnou po dobré knize. Pokud jste fanouškem Applu a rádi čtete, nabídneme vám vhled mezi knihy, které se týkají Applu. Pojďme tedy na to.

Jony Ive: génius stojící za nejlepšími produkty Applu

Pokud vás přitahuje a oslňuje design jablečných produktů, jistě vám neuniklo jméno Jony Ive. Právě tento muž na vzezření jablečných produktů se svým týmem dlouhé roky pracoval. Kniha pojednává o jeho životě a dočtete se i o zajímavostech z pozadí navrhování produktů jako iPod, iPhone, iPad či iMac G3, To vše na 292 stranách. Přečtení této knihy je svým způsobem i tématické, jelikož Jony Ive tento rok Apple opustil.

Steve Jobs od Waltera Isaacsona

Na této knize se podílel sám Steve Jobs, jedná se tedy o autorizovaný životopis. Autor knihy uskutečnil se Stevem Jobsem na čtyřicet rozhovorů, které se často uskutečňovaly dokonce v Jobsově vile v San Paolu. Pro účely této knihy vyzpovídal také více než stovku jeho nejbližších. V knize jsou tedy zahrnuty zpovědi rodiny, přátel i zaměstnanců. Je doporučováno číst originál v anglickém jazyce, jenž má 571 stran. Český překlad nepatří mezi nejpovedenější a úroveň této knihy dost sráží k zemi.

Fearless Genius: The Digital Revolution in Silicon Valley 1985-2000

Toto dílo stvořil dokumentární fotograf Doug Menuez, který vás zavede do Silicon Valley v letech 1985 až 2000. Kniha není zcela zaměřená pouze na Apple a najdete v ní fotografie i jiných společností ze Silicon Valley. Na 192 stranách budete vneseni do poloprázdných kanceláří Applu nebo do blízkosti velikánů jako Bill Gates, Steve Wozniak, Jeff Bezos nebo Marc Andressen. U každé fotografie je krátký příběh, aby čtenáři bylo lépe přiblíženo, na jaký okamžik se vlastně dívá. Kniha je tedy určená pro každého, koho zajímá, jakým způsobem vznikaly nejikoničtější technologické společnosti, které dnes bereme jako naprostou samozřejmost.

iConic

Tato publikace je pro opravdové fanoušky jablečné společnosti. Kniha je přeplněná fotografiemi Apple produktů. Je zde ale přídavek v podobě prototypů, které jste jinde vidět nemohli. Prototypové fotografie vám pomohou například pochopit, jak vznikaly dnes již roky zaběhlé produkty s logem nakousnutého jablka. Na místě je třeba říct, že fotografie nejsou žádným uměním a knihu jste schopni za několik desítek minut prolistovat. Čas strávený u této knihy nebude pro ale fanouška promarněný.

Designed by Apple in California

Tato kniha je svým způsobem i pokladem, jelikož ji vydal sám Apple. Na 300 stranách může čtenář vidět 450 fotografií jablečných produktů spolu s popisem. Fotografie zachycují každý detail vizuální historie od iMacu až po Apple Pencil. Sama společnost se pyšní, že kniha je vytištěna kvalitními inkousty vysoce přesnou osmibarvovou technikou na speciálně válcovaném německém papíře s matně postříbřenými okraji. Na knize se podílel sám Jony Ive, který nás s fotografem Andrew Zuckermanem vezme skutečně do nitra tvorby úžasných produktů. Kniha je ve dvou formátech a skutečně se nejedná o nic levného. Formát 260 x 324 mm je k dostání za 5599 korun. 330 x 413 mm dokonce za 8499 korun. Nutno ale dodat, že se jedná o skutečně exkluzivní materiál a fotografie, které jinde neuvidíte.

 

Steve-Balmer

Související články

Dnes nejčtenější

.