Zavřít reklamu

Ne, že by na App Storu nebyl dostatek kvalitních RPG, avšak většina se drží standardního stylu mobilních her a příliš nevybočuje. Originálních a svérázných her na hrdiny je pomálu a daly by se spočítat na prstech obou rukou. Naštěstí stále existují vývojáři, kteří se nebojí uchopit tisíckrát omílaný žánr z jiného konce a přijít s něčím nevídaným. Řeč je o tvůrcích ze studia Square Enix, kteří nečekaně přispěchali s remasterem oblíbeného RPG The Last Remnant, které se nepochybně zařadilo po bok dalších kultovních titulů.

Japonské herní studio Square Enix má většinou ve zvyku oznamovat hry s notným předstihem, avšak tentokrát udělalo výjimku. Na konzole se totiž před rokem podíval remaster legendární hry The Last Remnant, který učaroval hráčům po celém světě a vysloužil si sice rozporuplná, ale přesto poměrně kladná hodnocení. Uživatelé iOS a Android v té době ani nedoufali, že by někdy RPG mohlo vyjít i na mobilní zařízení, ale vývojáři nelenili a pilně pracovali také na mobilní verzi. Ta přišla nanejvýš nečekaně a pouze ve formě krátkého oznámení, že je The Last Remnant dostupné také na jablečný systém a Android. Pokud jste někdy vlastnili Xbox 360, jistě vám tento titul neunikl, ale pokud náhodou ano, máte se na co těšit. Ve hře se totiž podíváme do temného světa, kde bude naším cílem ovládnout skupinu svých hrdinů a vydat se do boje proti gigantickým nestvůrám.

Celou atmosféru podtrhává vynikající hudební doprovod od Tsuyoshiho Sekita a Yasuhiro Yamanaky, který vám pořádně rozpumpuje krev v žilách a navnadí vás na dobrodružství, jenž vás čeká. Nechybí typický bojový systém, v němž budete muset využít strategii a taktiku, abyste nepřítele porazili. Grafická stránka sice příliš nenadchne, avšak stále je nutné brát v potaz, že se jedná o více než 10 let starou hru. Pokud tedy nedáte dopustit na kvalitní RPG s prvky dalších žánrů, nevadí vám východní styl a nebojíte se vyrazit do boje proti nemilosrdným gigantům, doporučujeme dát hře šanci. Jedinou nevýhodou je cena, která se vyšplhala na závratných 20 dolarů. V každém případě zamiřte na App Store a zažijte toto dobrodružství na vlastní kůži.

Dnes nejčtenější

.