Zavřít reklamu

Komunikátor WhatsApp si za dobu své existence vydobyl mezi uživateli obrovskou oblibu, která navíc stále roste. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejbezpečnějších způsobů komunikace napříč různými platformami se ostatně této skutečnosti nelze ani divit. Obří WhatsAppová komunita se však již 1. února 2020 zřejmě o pár milionů uživatelů a smartphonů zmenší. Facebook, pod který WhatsApp spadá, se totiž rozhodl v tento den ukončit podporu iPhonům s iOS 8 a starším spolu s telefony s Androidem s verzí starší než 4.0. Majitelé starších zařízení tak budou muset využívat buď iOS 9 a novější nebo novější verze Androidu. 

K ukončení podpory WhatsApp na starších zařízeních se Facebook rozhodl kvůli snaze zlepšit uživatelský zážitek z aplikace, který není při používání těchto OS ani zdaleka na takové úrovni jako v případě nových verzí iOS. Jak mezi jablíčkáři, tak androiďáky jsou však stále spousty uživatelů, kteří se svých starých modelů drží jako klíšťata a v žádném případě z nich nechtějí přecházet na novější, popřípadě aktualizovat jejich softwary. Například u iOS by přechod z iOS 8 na iOS 9, který už WhatsApp podporuje, nebyl až takový problém, jelikož nejstarší podporované zařízení – iPhone 4s – podporuje obě verze systému. iOS 9 však podle mnohých uživatelů tento telefon po instalaci naprosto zlikviduje, jelikož jeho rychlost klesne na neúnosnou mez. Kvůli tomu tak jeho uživatelé, kteří si libují především v designové kombinaci skla a kovového rámečku, zůstávají věrní iOS 8. V případě Androidu pak existuje velké množství uživatelů starších smartphonů, kteří novější update ani k instalaci nedostali, jelikož se jejich telefony do podpory jednoduše nevešly. 

WhatsApp je tu s námi už dlouhých 10 let, které již pár ukončení podpory přinesly. Na iOS dorazila tato aplikace v srpnu roku 2009 a na Android pak zhruba o rok později – konkrétně v říjnu 2010. Co se týče počtu uživatelů, podle oficiálních dat WhatsAppu ze začátku letošního roku má služba 1,5 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, ve kterém se bezesporu pár milionů uživatelů se staršími zařízeními najde. Rozhodně se však nebude jednat o číslo, které by WhatsApp jakkoliv výrazněji zabolelo. Ostatně, kdyby ano, k ukončení podpory by se logicky neodhodlal. Tak či tak, pokud i vy “jedete” na starším OS, začněte se pomalu s WhatsAppem loučit či pokukovat po zařízení, kterým svého “dědečka” nahradíte. 

Dnes nejčtenější

.