Zavřít reklamu

Kvalitních MMORPG bez přehnaných mikrotransakcí je na jablečný systém pomálu a v dnešní době se stávají spíše raritou. Naštěstí se směr, kterým se tento žánr ubíral, rozhodli změnit vývojáři z Pearl Abyss, kteří před nedávnem přispěchali s oznámením jedné z nejočekávanějších her na hrdiny pro mobilní zařízení – Black Desert Mobile. Podle tvůrců půjde o dosud nejambicióznější a největší MMORPG, které jsme měli tu možnost na našich mobilních obrazovkách vidět. O tom se ale brzy přesvědčíme sami.

O chystané hře Black Desert Mobile informujeme již nějakou dobu a není divu, jedná se o poměrně očekávaný titul, kteří vyhlíží jak fanoušci standardních MMO her, tak milovníci mobilních hříček. O obrovském zájmu svědčí už jen předběžné registrace, které se vyšplhaly na závratných 4.5 milionů hráčů a zajistily hře místo v žebříčku nejočekávanějších her. Hráči mají pochopitelně důvod se těšit, titul nabídne rozmanitý a rozlehlý herní svět, téměř perfektní vizuální stránku a stovky hodin zábavy, o níž se postarají všudypřítomné úkoly, dungeony a výzvy. Čeká nás plnohodnotný zážitek, nepříliš odlišný od počítačové verze, tudíž nebude chybět 5 povolání. Tam spadá klasický agresivní Warrior, milovník magie Witch, lukostřelec Ranger, neoblomná Valkyrie a pochopitelně Giant, který mluví tak nějak sám za sebe. Hráči nebudou ochuzeni ani o PVP módy, ať už ve formě arény, nebo režimu 3 na 3.

Pokud se vám však nebudou chtít zrovna bojovat, není nic jednodušší než vyrazit sbírat nějaké suroviny, pohrát si s craftingem a vytvořit si nějaký hezký předmět, nebo jen tak bloumat světem a prozkoumávat okolí. Stejně jako v PC verzi, ani v té mobilní nebude chybět možnost postavit si vlastní základnu a najímat NPC, aby se o ni staraly. Do Black Desert Mobile si našel cestu i automatický režim Black Spirit Mode, díky němuž budete získat zkušenosti a odměny i v případě, že zrovna nehrajete. Pokud vás tedy toto rozsáhlé MMORPG zaujalo, zamiřte na App Store a dejte mu šanci. Je zdarma a s nadměrnými mikrotransakcemi to vývojáři také nepřehnali.

Dnes nejčtenější

.