Zavřít reklamu

Pokud byť jen pokukujete po scéně masivně multiplayerových online her, jistě vám neunikla pozoruhodná hra Black Desert Online. Jedná se o jednu z nejhranějších MMORPG dnešní doby a kromě vynikající grafické stránky a editoru tvorby postavy, jenž nemá konkurenci, nabízí také stovky hodin zábavy a netradiční pohled na asijskou produkci. Naštěstí nebudou ochuzení ani mobilní hráči a tři roky po vydání se konečně dočkáme verze pro iOS a Android, jež nabídne plnohodnotný zážitek.

Povedených online her na telefony je nepřeberné množství, ale z většiny z nich je pochybná mobilní kvalita cítit na hony daleko a byť na pár chvil v autobuse či škole zabaví, s počítačovými a konzolovými MMORPG se zkrátka měřit nemohou. To se snaží změnit vývojáři z Pearl Abyss, kteří se zaměřili na tvorbu mobilní verze hry Black Desert Online. Nebude chybět brutální akce, dechberoucí vizuál a hudební doprovod, díky němuž hru jen tak nevypnete. To vše doplní obrovský herní svět, stovky úkolů a možnost prohánět se nádhernou přírodou i propracovanými městy na jednom z vašich věrných ořů. Sice se hra dočkala menších kosmetických úprav, zejména z hlediska pohledu a uživatelského rozhraní, ale ovládání z velké části zůstalo a díky jednoduchému, ale efektivnímu soubojovému systému přijdete titulu rychle na chuť.

Nebudeme vás dále napínat a rovnou vás odkážeme na App Store, kde se můžete předběžně registrovat. Hra bude pochopitelně plně zdarma, avšak počítejte s mikrotransakcemi, které byly bohužel jediným neduhem počítačové a konzolové verze. Naštěstí se vývojáři v tomto ohledu zamysleli a vypadá to, že by nás nemělo čekat podobné fiasko jako před třemi lety, kdy hra uzavírala hráče za platební brány a v mnoha případech stačilo vytáhnout kreditní kartu, abyste soupeře předhonili mílovými kroky. Pokud se však tomuto problému studio vyhne, měli bychom se dočkat vynikajícího, ne-li snad nejlepšího mobilního MMORPG, jenž vás chytne a jen tak nepustí. To si ale můžete vyzkoušet na vlastní kůži již 11. prosince, kdy hra vychází na iOS.

Dnes nejčtenější

.