Zavřít reklamu

Včera Apple vypustil do světa iOS 13.3, který by mimo jiné měl přinést i obvykle slibované zvýšení rychlosti operačního systému. Okamžitě se tedy do testování pustil kanál iAppleBytes, který porovnal rychlost systému iOS 13.3 a 13.2.3 na iPhonech SE, 6s, 7, 8, XR a 11. Pojďme se tedy na to podívat.

Podobných testů jsme už tady měli mnoho, ničím tedy nepřekvapí. Jsou vedle sebe položeny dva stejné iPhony, které se pouze liší operačním systémem. Nejzřetelněji by měly jít rozdíly vidět právě na starších iPhonech, a těmi test započal. Na iPhonu SE systém naskočil rychleji na iOS 13.3 zhruba o vteřinu. Nejviditelnější je porovnání vždy na aplikacích třetích stran, kde u YouTube či Facebooku můžeme vidět o zlomek vteřiny rychlejší spuštění na nejnovějším operačním systému. Na iPhonu 6s se operační systém spustil rychleji na starší verzi iOS, jedná se ale pouze o zlomky vteřin. Podobná písnička je to i například u otevření YouTube. U ostatních aplikací je rychlost otevření vyrovnaná nebo má mírně navrch iOS 13.3.

Na řadu přichází iPhone 7, u něhož se spustil rychleji systém s označením 13.3. O snad téměř dvě vteřiny naskočila rychleji aplikace Apple News na iOS 13.3. Tato aplikace se vůbec otevírá na různých systémech velmi prapodivně, čehož jste si, pokud sledujete videa pod článkem, jistě všimli. U ostatních aplikací můžete vidět rozdíly maximálně v řádech desetin vteřin. Převážně je rychlost ale velmi vyrovnaná. Vždy platí, že u novějších iPhonů jsou rozdíly méně znatelné a iPhone 8 s čipem A11 Bionic je takovým tím zlomovým zařízením, u kterého jsou už rozdíly těžko viditelné. Ovšem opět mi vyrazilo dech otevření aplikace Apple News, která naskočila snad o čtyři vteřiny rychleji na iOS 13.3. Ostatní aplikace se spouštějí téměř stejně rychle.

IPhone XR s rok starým čipem předvádí, až na Apple News, velmi vyrovnaný výkon. Za zmínku zde stojí následné znovuotevření Safari. Na starším iOS se stránka načetla znovu, kdežto na iOS 13.3 to nebylo třeba. Vylepšení se tedy dočkala i lepší správa paměti RAM. U iPhonu 11 si k mému překvapení můžeme povšimnout rychlejšího spuštění několika aplikací na starším operačním systému, ovšem nejedná se o nikterak závratný rozdíl. Na test si můžete udělat obrázek sami v ve videu pod článkem. Pozorujete po aktualizaci na iOS 13.3 nějaké změny v rychlosti zařízení?

Související články

Dnes nejčtenější