Zavřít reklamu

Další týden s nám chýlí ke konci, a s tím přichází naše pravidelná rubrika o Epic Games, které stále nevzdává své snahy stát se jedničkou na trhu s herními platformami. Poslední dobou si vývojáři tituly zdarma pečlivě vybírají a tentokrát to nebude jiné. Zatímco minule jsme se dočkali retro plošinovky The Messenger, kde jsme v roli ninji zlikvidovali hordu nepřátel, nyní se podíváme na studený sever, kde na nás bude čekat banda dobyvačných vikingů.

Epic Games svůj úděl rozdávat hry zdarma nebere na lehkou váhu a každý týden se snaží překonat ten předchozí. Zatím se tento úkol vývojářům nanejvýš dařil a my se pokaždé dočkali zajímavých titulů, které jen tak někde nebyly k nalezení, nebo případně pouze za poměrně vysokou cenovku. Nejinak je tomu i tento týden, kdy se na Epic Store přiřítila hra Bad North, která má, jak už název napovídá, něco společného s dalekým studeným severem. Rozdíl je v tom, že nyní si nezahrajeme za dobyvačné vikingy, ale budeme před nimi utíkat. Hra se neobejde bez nějaké té chytré strategie a způsobu, jak se pokud možno nebezpečným seveřanům vyhnout. Pokaždé totiž začnete na procedurálně generovaném ostrůvku, kde se nachází vaše obydlí. Vaším úkolem bude rozmístit vojáky tak, aby jste efektivně dokázali kus pevniny ubránit.

Pokud tedy nedáte dopustit na kvalitní mix několika žánrů, nebojíte se vikingů a milujete povedené adventury, potom je Bad North přesně pro vás. Ke hraní vám navíc postačí Winodws 7, AMD Athlon X4 5350 nebo Intel Core i3-2100T, 4GB RAM a GeForce GTX 480M nebo Radeon HD 6790. V případě Macu si bohatě vystačíte s verzí systému macOS 10.8 a vyšší, Intel Core i3 o taktu 2.5GHz, 4GB RAM a ATI Radeon HD 5750 1GB. Tato hra vás zabaví na hezkých pár hodin a kromě vynikající vizuální animované stránky nabízí také atmosférický hudební doprovod, intuitivní ovládání a minimalistické rozhraní. Pokud vás tedy tento povedený počin zaujal, zamiřte na Epic Store, kde je hra zdarma ke stažení. Garantujeme vám, že rozhodně nebudete litovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.