Zavřít reklamu

Tim Cook se tento týden zúčastnil sanfranciské konference Dreamforce společnosti Salesforce , na které mimo jiné zasedl ke společnému interview s Marcem Benioffem z vedení Salesforce. Řeč přišla především na produkty z dílny Applu, jako je iPhone, iPad či Mac, a na to, jakým způsobem se tyto produkty používají v zábavním průmyslu. Došlo ale také k diskuzi o tom, jak se Apple soustředí na inovace, na vztah Tima Cooka se Stevem Jobsem a další atraktivní témata.

Konference se koná každoročně v sanfranciském Yerba Buena Center, kde mimo jiné také v minulosti představil Steve Jobs některé z produktů společnosti Apple, což v rozhovoru zmínil také Tim Cook. „Cítím zde jeho a jeho přítomnost, kdykoliv sem přijdu,“ přiznal, a uvedl, že po Jobsově smrti jemu samotnému ze všeho nejvíce chybí vzájemné přátelství. „Každý den opouštěl svou kancelář dříve než já, vždycky se ale zastavil u mě a vyměnili jsme si poznámky k danému dni,“ uvedl, a zavzpomínal na to, jak Jobs při prezentacích často opouštěl předem daný scénář, čímž dokázal ostatní spolehlivě rozesmát.

V rozhovoru se Cook také rozpovídal o tom, na co se Apple soustředí, když vstupuje na zcela nový trh. V této souvislosti uvedl, že si Apple nikdy nekladl za cíl být první, ale spíše být nejlepší, proto vždy odolával pokušení usilovat o největší podíl na trhu a další prvenství. Cook rovněž přiznal, že se stále řídí legendárním sloganem „think different“. „‚Think Different“ je stále v Applu velmi hluboce zakořeněno,“ uvedl. „Nechceme ale hru hrát tak, jak byla navržena po celá desetiletí nebo století, chceme hrát novou hru,“ dodal. V rozhovoru také zdůraznil úsilí, které společnost Apple vynakládá v zájmu snahy o ochranu životního prostředí s cílem „zanechat za sebou svět v lepším stavu, než v jakém jsme ho našli“. Kompletní video se zmíněným rozhovorem by mělo být v dohledné době zveřejněno na webu Salesforce.

Související články

Dnes nejčtenější