Zavřít reklamu

Nový MacBook Pro se 16” displejem vypadá skutečně skvěle a i po hardwarové stránce se rozhodně nemá za co stydět. Ostatně, s možností využití až osmijádrových procesorů Intel 9. generace, 64 GB RAM paměti či 8 TB SSD úložiště se ani není čemu divit. Nicméně v technických specifikacích novinky jsou i věci, nad kterými zůstává slušně řečeno rozum stát. 

Apple svou novinku prezentuje jako nejvýkonnější laptop na světě, díky čemuž by se měl stát zároveň i nejlepší volbou pro profesionální uživatele. Jeden by tak čekal, že u tohoto stroje nasadí u všeho laťku na nekompromisní úroveň. To se však u webkamery nestalo, jelikož tu Apple stále vsází na 720p FaceTime Kameru, kterou využívá již řadu let. Přitom iPhony 11 a 11 Pro osadil letos předními 4K fotoaparáty. Právě s ohledem na tuto skutečnost je tak jen 720p kamerka na přední straně MacBooku Pro svým způsobem zvláštní a především smutný prvek, který se zkrátka za profesionální označit nedá. Ve stejném duchu lze hovořit i o Wi-Fi. MacBook totiž podporuje “jen” Wi-Fi 802.11ac, zatímco iPhony 11 a 11 Pro podporují už Wi-Fi 6, která se vyznačuje mimo jiné vyšší rychlostí a zabezpečením. Proč se Apple nerozhodl pro využití modulu podporujícího právě WiFi 6 je záhadou a zároveň velká škoda. 

Nad výše zmíněnými dvěma negativy však převládají samá pozitiva. Skvělé je například výrazné vylepšení reproduktorů, které by měly nyní daleko více vyhovovat potřebám náročných uživatelů. Potěší ale i fyzická klávesa Esc, která se po letech vymanila z nadvlády Touch Baru, na kterou jí Apple při představení této novinky umístil. Právě po jejím návratu do fyzické podoby však mnozí jablíčkáři volali a Apple po letech jejich tužby vyslyšel. Za zmínku stojí dále možnost nakonfigurovat si do Macu a 8 TB úložiště. Více informací o novince se dozvíte zde. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější