Zavřít reklamu

Apple to v mnoha ohledech s letošními operačními systémy pěkně zpackal. Uživatelé si stěžují na velké chyby hlavně v macOS 10.15 Catalina, avšak iOS 13 a další operační systémy rozhodně také nejsou dokonalé. Čas od času se sice objeví aktualizace operačního systému, která má za úkol některé chyby opravit, avšak prozatím to vypadá, že s každou opravenou chybou přibudou dvě další. Ne vždycky je ale každá nově objevená „chyba“ opravdovou chybou, za kterou může Apple. Svědčí o tom i příspěvky některých některých uživatelů iPhonů, kteří si začali stěžovat v posledních dnech čím dál více na to, že se některá jejich hesla objevila v Klíčence na iCloudu jiné osoby. A samozřejmě za to ihned vinili Apple.

Mezi prvními o této rádoby „chybě“ informoval indický vývojář Tanmay Sonawane, a to prostřednictvím sociální sítě Twitter. Ve svém tweetu uvádí, že jsou softwary od Applu momentálně plné chyb: „Poslední chyba, se kterou jsem se setkal, se týká Klíčenky na iCloudu. Moje hesla se objevila na iPhonu mého bratra, který je v rodinném sdílení, avšak bez přístupu ke sdílenému iCloudu.“ O velkém počtu chyb v nových systémech rozhodně není pochyb a konkrétně u této „chyby“ to může z počátku vypadat tak, že Sonawane není jediným postiženým. Sám totiž uvádí, že pokud v Googlu tento problém vyhledáte, tak najdete několik dalších jedinců, kteří dopadli prakticky úplně stejně. Tento problém však není vázaný na iOS 13 a už vůbec se nejedná o chybu na straně Applu, nýbrž na straně samotného uživatele.

Mnoho uživatelů, kteří se do podobné situace dostali, později uvedlo, že se jednalo o jejich vlastní chybu. Většina z nich se totiž někdy v minulosti přihlásila ke svému účtu právě z iPhonu toho uživatele, kde se mělo heslo pomocí chyby objevit. Ve skutečnosti se tedy doopravdy jedná o nepozornost samotného uživatele, který se přihlašuje ke svému účtu na jiném, než svém iPhonu. Heslo, pod kterým se přihlásí, poté putuje do Klíčenky na iCloudu, aniž by si to dotyčný vůbec uvědomil. Proti této „chybě“ se tedy můžete chránit velice jednoduše – dbejte na to, abyste se nikdy nepřihlašovali ke svému uživatelskému účtu na cizím iPhonu a zároveň se na něm také nikdy nepřihlašujte ke svému Apple ID, aby nemohlo dojít ke spojení dvou Klíčenek na iCloudu. A pokud se přihlášení nevyhnete, důkladně si prostudujte vše, co iPhonu povolujete za akce po přihlášení.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější