Zavřít reklamu

Domnívat se, že všechny Macy jsou stoprocentně bezpečné, by bylo hodně zcestné. Největší ohrožení pro počítač představuje sám uživatel, respektive to, jakým způsobem se svým počítačem zachází. Je zcela pochopitelné, že všichni chceme mít ve svém Macu skvělý software, chceme zkoušet novinky a stahovat nové aplikace. Apple umožňuje na Macy stahovat aplikace, které nepochází přímo z App Storu, je ale potřeba mít se na pozoru. V dnešním článku vám představíme bezpečné zdroje pro stahování softwaru pro váš Mac.

MacUpdate

MacUpdate patří mezi nejpopulárnější webové stránky, určené k bezpečnému a spolehlivému stahování softwaru pro Mac. Knihovna tohoto webu čítá více než čtyřicet tisíc aplikací všeho druhu. Každá ž nabízených aplikací je pečlivě kontrolována a vybírána týmem na slovo vzatých expertů, takže si můžete být stoprocentně jisti, že svému Macu zajistíte jen to nejlepší. MacUpdate nabízí kromě jiného každodenní rubriku „App of the Day“, v jejímž rámci můžete vybranou aplikaci získat za poloviční cenu.

Softpedia

Softpedia je jednou z nejobsáhlejších a největších webových stránek pro stahování aplikací pro různé platformy. Celá jedna její sekce je věnována softwaru přímo pro Mac. Soubory pro stažení jsou aktualizovány každý den, takže si můžete být jisti, že vždy budete mít k dispozici nejnovější verzi softwaru. Právě aktuálnost softwaru je klíčová, pokud jde o bezpečnost a výskyt nejrůznějších chyb. U aplikací, označených štítkem „Softpedia Secure Download“, si navíc můžete být jisti, že pochází přímo ze serverů Softpedie.

Pure Mac

Web Pure Mac také patří mezi bezpečné a spolehlivé zdroje aplikací pro Mac. Aplikace jsou zde rozdělené do úctyhodných osmdesáti kategorií, takže vždy vyberete ten správný software právě pro svůj počítač a pro svou potřebu. Jednou z nevýhod webu Pure Mac je absence vlastních serverů s aplikacemi – software tedy stahujete přes odkazy, vedoucí na web vývojářů dané aplikace.

CNET Download

Stránka stahování webu CNET nabízí opravdu bohatou sbírku aplikací nejrůznějších typů. Najdete zde software nejenom pro macOS, ale také pro ostatní hlavní operační systémy. CNET Download se může pochlubit celkem 150 tisíci bezplatnými položkami ke stažení. Každý program, který se v nabídce CNET Download objeví, prochází přísným testovacím procesem, aby se vyloučila přítomnost případného malwaru, virů a dalších škodlivých prvků. Na CNET Download nenajdete aplikace, které by jakýmkoliv způsobem upravovaly výchozí prohlížeče nebo zasahovaly do bezpečnostních nastavení.

MacApps

Nabídka sofwaru na webu MacApps je rozdělena celkem do sedmi kategorií – internet, produktivita, vývoj, nástroje, utility, multimédia a zprávy. Najdete zde především důvěrně známé aplikace typu Spotify, GitHub, Docker, Everenote či prohlížeč Chrome. Na výběr je zde více než 120 titulů. MacApps se zaměřuje převážně na známější a populárnější aplikace. Stačí si vybrat tituly, které si chcete stáhnout, a web vám vygeneruje vlastní příkaz pro Terminál. Ten stačí zkopírovat do Terminálu a zahájí se stahování.

Dnes nejčtenější

.