Zavřít reklamu

Před několika měsíci se o fenoménu s názvem Deep Web a Dark Web mluvilo prakticky každý den. Internet, který má jít pro klasického uživatele vidět, je údajně jen špičkou ledovce a právě Deep Web a Dark Web má být zbytek těla, který je pod vodou. Je třeba ale brát v potaz, že Deep Web není jen stinným místem, které je plné zločinů, pornografie a dalších nevhodných témat – tohle je spíše otázka právě Dark Webu. Můžete zde najít také speciální učební materiály či knihy, které nejsou na běžném internetu k dispozici. Prozatím asi většina z odvážlivců naštěvovala stránky Deep Webu skrze Mac či klasický počítač. Věděli jste ale o tom, že jej lze bez problému spustit i na vašem iPhonu? Pokud vás zajímá, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak na iPhonu procházet Deep Web

Základem toho, abyste mohli Deep Web navštěvovat, je anonymita. Tu si můžete zajistit pomocí speciální prohlížečů, které v sobě mají zabudovanou funkci pro anonymizaci uživatele při pohybu na internetu. Tuto bezpečnost a zároveň možnost přejít na stránky Deep Webu vám zaručí prohlížeč Onion, který můžete stáhnout bezplatně z App Storu pomocí tohoto odkazu. Po stažení stačí aplikaci spustit. Poté se vám zobrazí tutoriál, u jehož poslední části se nachází možnost použití mostu – tuto možnost můžete využít tehdy, pokud váš poskytovatel internetu Deep Web blokuje. V opačném případě není nutný. Poté stačí tedy pokračovat a vyčkat, dokud nebudete spojeni. Po spojení stačí kliknout na tlačítko Začít surfovat. Nyní už se jen stačí přesunout na stránky Dark Webu, které chcete zobrazit. Ty většinou končí doménou .onion, tudíž namísto klasické webové stránky letemsvetemapplem.eu může adresa vypadat například takto sdioajd742ad81sa13q1.onion.

Vzhledem k tomu, že na Deep Webu neexistuje žádný rozcestník, jako je například Google, tak není tak jednoduché na Deep Webu vyhledávat stránky. Adresy však naleznete bez problému na klasickém webu, stačí do Googlu zadat například termíny „darkweb addresses“, „deepweb addresses“, či například „onion addresses“. Berte na vědomí, že adresy se na Deep Webu často mění, a proto vaše oblíbená stránka nemusí mít za několik dní stejnou adresu, jako měla. Pro začátek vám může na Deep Webu pomoci například Hidden Wiki, anebo „vyhledávač“ Torch, kde se nachází spousty dark webových stránek. Odkazy na tyto dvě stránky opět naleznete na klasickém internetu, stačí je vyhledat pomocí Google. Bohužel vám tady nemůžeme poskytnout kompletního průvodce, a to jednak z bezpečnostních důvodů, a jednak z toho důvodu, že adresy po nějaké době přestávají fungovat. Každopádně buďte na Deep Webu obezřetní a pokud vám bude hlava říkat, že děláte něco, co byste dělat neměli, tak toho určitě včas nechte a používejte selský rozum.

Podívejte se na srovnání viditelného webu, Deep Webu a Dark Webu:

Související články

Dnes nejčtenější

.