Zavřít reklamu

Prodeje Apple Watch ani zdaleka neslábnou. Svědčí o tom jak nedávno oznámené finanční výsledky Applu za uplynulé čtvrtletí, tak i čerstvá data analytické společnosti Strategy Analytics, která ukazují, že hlad po jablečných hodinkách naopak neustále roste. Totéž se však dá říci i o smartwatch jako takových. 

Podle dat, která mají analytici ze Strategy Analytics k dispozici, se ve světě prodalo v uplynulém čtvrtletí na 14 milionů kusů smartwatch, přičemž ve druhém čtvrtletí letoška to bylo “jen” 10 milionů kusů. A Apple Watch. Těch bylo ze 14 milionů kusů zhruba 48 %, tedy na 6,8 milionů. Apple si tak může mnout ruce. Toto číslo totiž znamená meziroční prodejní nárůst v tomto čtvrtletí o 2,3 milionů kusů, což není rozhodně málo. I díky nim tak nyní Apple drží zhruba 48% podíl na trhu se smartwatch, což je o 3 % více, než tomu bylo v loňském roce. Podobné výsledky by zřejmě při představení jablečných hodinek, které doprovázela značná nejistota, čekal asi málokdo. Poměrně zajímavé je, že o skvělé prodeje se zasloužily všechny Applem nabízené modely hodinek – tedy jak Series 4 a 5, tak i starší “trojky”. To proto, že po “čtyřkách” a “pětkách” sáhnou náročnější uživatelé lačnící po velkém displeji či haptické odezvě u korunky, a po “trojkách” zase díky jejich velmi příznivé ceně ti uživatelé, kteří se smartwatch teprve začínají. Applu se tak podařilo vytvořit de facto dokonalou nabídku, ze které si každý vybere svůj ideální model a to de facto jen ze dvou typů hodinek. 

Kdybychom pak zanalyzovali prodeje konkurenčních smartwatch, špatně si v nich nevedl Samsung, kterému se podařilo prodat na 1,9 milionů smartwatch, tedy téměř dvojnásobek toho, co dokázal o rok dříve. I díky tomu se tak podíl Samsungu na trhu zvýšil ze 11 % na 13 %. To FitBitu se už tak dobře nevedlo a meziročně si v prodejích polepšil o pouhých 100 tisíc kusů, když v uplynulém čtvrtletí prodal “jen” 1,6 milionů smartwatch. I to mu však stačilo na pozici třetího nejsilnějšího hráče na trhu se smartwatch. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější