Zavřít reklamu

TikTok je nesmírně oblíbenou aplikací mezi mladými lidmi, která většině starším leze na nervy. Jedná se o aplikaci, kde nahráváte krátká videa s hudebním doprovodem. Společnost ByteDance, která za TikTokem stojí, nyní přichází s vlastním smartphonem zvaným Jianguo Pro 3.

Smartphone vyjde pod značkou Smartisan, od které získal v minulém roce ByteDance několik patentů. Vzhledem k tomu, kdo za smartphonem stojí, se nelze divit, že Jianguo Pro 3 přichází s předinstalovanou aplikací Douyin, což je jakási čínská verze nám známého TikToku. Uživatelské prostředí bude této aplikaci i trochu podřízeno. Poku například na uzamknuté obrazovce swipnete (či provedete jiný zatím nespecifikovaný úkon), dostanete se rovnou do aplikace, kde můžete ihned začít s natáčením videí. O smartphonu od ByteDance se šuškalo už delší dobu. Na začátku roku zástupci společnosti prohlásili, že vlastní smartphone je plánem, který společnost měla už delší dobu a kvůli kterému začala pracovat se Smartisanem.

Smartphone má poměrně zajímavé specifikace. Tepat by v něm měl Snapdragon 855. Na zadní straně by se měly nacházet 4 fotoaparáty, konkrétně tedy 48 MPx hlavní fotoaparát, 13 MPx ultraširokoúhlý fotoaparát, 8 MPx teleobjektiv a 5 Mpx makro objektiv. Na přední straně se bude nacházet snímač s rozličením 20 MPx. Smartphone bude dále zřejmě osazen baterií s kapacitou 4000 mAh a snímačem otisků prstů v displeji. O paměti RAM zmínku nenajdeme, dá se ale počítat minimálně s 4 GB. Za zmínku dále stojí 6,39” Full HD+ Super AMOLED displej či čtečka otisků prstů zabudovaná v displeji. Co se týče rozměrů, telefon se chlubí 156 x 74 x 7,8 mm při 185 gramech.  Cena smartphonu bude 412 dolarů, tedy přibližně 9500 korun. Dosud ale není jasné, zda se smartphone vůbec podívá za hranice Číny.

Související články

Dnes nejčtenější