Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2017 světu poprvé ukázal iPhone X, mnoha uživatelům spadla brada z jeho ceny. Ta totiž začínala na 29 990 korun, což bylo do té doby za mobilní telefon téměř nepředstavitelné. Jelikož jsme se však od té doby dočkaly představení dalších dvou telefonů za stejnou cenu v případě základní varianty, víceméně jsme si na ní zvykli. Nicméně od příštího roku si budeme muset zřejmě zvykat opět na cenu o něco vyšší. Vyplývá to alespoň z tvrzení některých analytiků. Těšit nás tak může alespoň fakt, že ke zvýšení ceny nesáhne Apple pro nic, za nic. 

Není tomu tak dávno, co se Ming-Chi Kuo nechal slyšet, že iPhony 12 budou muset přijít kvůli podpoře 5G sítí s výrazně upravenou základní deskou. Právě tato úprava však bohužel zvýší její cenu a to dle Kua snad až o 35 %. Vzrůst má však mírně i cena některých dalších komponentů v čele s kovovým tělem či skleněnými zády. Připlácet bude Apple dále za datový modem, který bude nabízet právě 5G podporu, což se na něm logicky podepíše. A právě toto výrazné zvýšení ceny jednotlivých komponentů se velmi pravděpodobně podle mnohých analytiků podepíše i na koncové ceně iPhonů 12. O kolik podraží si sice v tuto chvíli nedovolí nikdo tipovat, avšak žádný obří skok zřejmě očekávat nedá. Je to totiž právě vysoká cena iPhonů, která měla na mnoha trzích brzdit jejich prodeje. Apple tak v tomto směru zajisté nebude chtít vstoupit podruhé do stejné řeky a své telefony “předražit”. 

Dá se očekávat, že první úniky informací týkající se cen se začnou na světlo světa dostávat už na začátku příštího roku, jako tomu bylo i letos či loni. Nezbývá tedy než doufat, že se analytici ve svých prognózách nepletou a cenový nárůst nebude nikterak markantní. Mnohem důležitější však je to, aby iPhony 12 skutečně stály za to, pokud si za ně Apple opravdu naúčtuje opět vyšší částky. 

Dnes nejčtenější

.