Zavřít reklamu

Od pondělního večera se ve světě Applu nemluví prakticky o ničem jiném, nežli o čerstvě představených AirPods Pro. O těch jsme se toho sice dozvěděli již mnoho z tiskové zprávy či webu Applu nebo z prvních dojmů a krátkých recenzí zahraničních YouTuberů, avšak některé věci byly stále zahaleny tajemstvími. Mezi nimi třeba i to, zda a potažmo za kolik bude Apple prodávat náhradní silikonové špunty, které jsou pro novinku jedním z hlavních poznávacích rysů. I na tuto otázku však už známe odpověď.

V pondělí si Apple pozval do svých kanceláří pečlivě vybrané novináře, kterým novinku ještě před jejím odhalením skrze tiskovou zprávu ukázal a zodpověděl jim ohledně ní na veškeré jejich dotazy. Tohoto mediálního briefingu se zúčastnil i novinář John Gruber z Daring Fireball, který je v Apple komunitě považován za jednoho z nejlépe informovaných pozorovatelů Applu na světě. Právě John od Applu vyzvěděl, že za náhradní silikonové špunty zaplatíme 4 dolary, tedy v přepočtu asi 100 korun, přičemž se budou prodávat v balení po šesti kusech (2-2-2) – tedy ve stejné formě, ve které je bude Apple i k AirPodům Pro přibalovat. V tuto chvíli sice špunty v obchodě k zakoupení ještě nejsou, ale je více než pravděpodobné, že do něj v následujících hodinách či dnech dorazí. 

Gruber také v krátkosti zhodnotil, jak se vlastně špunty z jeho pohledu u AirPodů mění. Dle jeho slov na sluchátkách drží skutečně dobře a zprvu jej překvapilo, jak moc za ně musel zatáhnout. Celkově by však měly působit poměrně kvalitně, takže se nemusíte obávat například toho, že by se při výměně či častém nošení brzy poškodily. To však bude možné se stoprocentní jistotou potvrdit až po prvních testech. Jeden z nich pro vás čekáme již velmi brzy i my. 

Související články

Dnes nejčtenější

.