Zavřít reklamu

Jednou z nejdiskutovanějších věcí spojených se včera představenými AirPods Pro je bezesporu jejich cena. Ta se totiž vyšplhala v našich končinách na 7290 korun, což není zrovna málo – vezmeme-li navíc v potaz, že kvůli degradaci baterie mohou být AirPody za +- dva až tři roky takřka nepoužitelné. A jak se zdá, i tentokrát bude s výměnou baterií kříž. 

U předešlých dvou generací AirPods nebyla výměna baterie možná. Veškeré problémy s ní spojené tak Apple řešil jednoduše výměnou za nový kus, což mnohým ekologům leželo v žaludku. Ani u AirPods Pro však nebude velmi pravděpodobně situace jiná, jelikož jsou sluchátka ještě menší než předešlý model, což jakékoliv opravy značně ztěžuje. Nemožnost mimozáruční opravy víceméně potvrzuje i ceník Applu, který se objevil na jeho oficiálních stránkách, ve kterém se cena opravy poškození vzniklého vaší vinou shoduje s cenou ztraceného AirPodu Pro, která je 89 dolarů, respektive 99 euro v Evropě za kus. V případě poškození nabíjecího pouzdra vás pak mimozáruční oprava vyjde na 89 dolarů (respektive 99 euro v Evropě), zatímco za zcela nové si Apple vezme 99 dolarů (respektive 109 euro v Evropě). Je tedy možné, že zde určité možnosti opravení pouzdra existují. 

Nicméně se zdá, že i u AirPods Pro existuje vcelku dobrý způsob, jak minimálně dosluhující baterii ušetřit. Pokud už nebudete mít sluchátka v záruce, což se stane nejdříve od zítřka za rok, a budete potřebovat něco udělat se špatnou baterií, stačí zajít do Applu a požádat o bateriový servis, tedy “battery service”. Ten by totiž měl alespoň podle webu Applu být pro všechny modely AirPods za stejnou cenu 49 dolarů, respektive 55 euro v Evropě, za jedno sluchátko. To ve výsledku znamená, že pokud o bateriový servis u AirPods Pro požádáte v některém z Apple Storů, měli byste být schopni nová sluchátka získat za 110 euro, tedy v přepočtu zhruba 2800 korun. Může se sice stát, že se tento poplatek ještě změní, avšak v době psaní tohoto článku byl nastaven na tyto hodnoty. 

Podtrženo, sečteno – servis AirPods Pro zřejmě na žádné obří peníze nevyjde, což je vzhledem k jejich pořizovací ceně jedině dobře. Nezbývá tedy než doufat, že se k němu bude nutné uchýlit po nákupu co možná nejpozději a hlavně, že Apple cenu bateriového servisu u novinky nezmění. Osobně si však myslím, že kdyby měl v úmyslu se v cenách této služby šťourat, udělal by to už při aktualizaci cen ostatních. 

Dnes nejčtenější

.