Zavřít reklamu

Nejeden analytik slibuje – a nejeden uživatel doufá – že příští rok bude pro společnost Apple opravdu velký. Dočkáme se samozřejmě nové generace iPhonů a Maců, kromě toho se ale očekává příchod hned několika ne tak úplně obvyklých zařízení. Mezi nejdiskutovanější patří zařízení pro rozšířenou realitu, v plánu je toho ale více. Informace o náloži nového hardwaru přitom často pocházejí ze seriózních a spolehlivých zdrojů, jako je například agentura Bloomberg.

AR brýle od Applu

O roku 2020 se obecně spekuluje jako o době vydání náhlavní soupravy od Applu pro rozšířenou realitu. Potvrzuje to i Mark Gurman z Bloombergu. Mělo by se jednat o zařízení, které se bezdrátově propojí s iPhonem a přímo před zrakem uživatele zobrazí vybraný obsah. Nemusí jít nutně jen o hry či videa, ale může se jednat také o textové zprávy, e-maily, mapy, trasy a mnoho dalšího. Názory na to, jakou podobu by AR headset od Applu měl mít, se zatím různí. Podle všeho by se nemělo jednat o samostatný a soběstačný headset s vlastní mobilní konektivitou, ale spíše o doplněk k iPhonu. Bloomberg dále uvádí, že Apple má v plánu spustit i vlastní App Store pro připravované AR zařízení. O tom, že se v tomto směru opravdu něco chystá, svědčí i kódy, objevené v jedné z minulých betaverzí operačního systému iOS 13.

Úplně nové iPhony

V příštím roce bychom se možná mohli dočkat také příchodu nových iPhonů. U všech nových modelů se předpokládá přítomnost OLED displeje a trojice iPhonů by měla být k dostání ve třech velikostních variantách: s 5,4palcovým, 6,1palcovým a 6,7palcovým displejem. Analytici novým iPhonů věští také 5G konektivitu, nové 3D ToF fotoaparáty, vybavené lasery, a pokročilé schopnosti v oblasti rozšířené reality. Mezi iPhony, které Apple příští rok představí, by podle některých mohl být i dlouho očekávaný nástupce oblíbeného SE.

Apple Watch a Macy

Spolu s novými modely iPhonů by Apple měl podle agentury Bloomberg v roce 2020 vydat také novou generaci Maců a chytrých hodinek Apple Watch. Apple Watch by konečně mohly být obohaceny o funkci, sloužící k monitoringu spánku. S novými schopnostmi u Apple Watch by měla přijít také výrazně vyšší kapacita baterie hodinek, aby je bylo možné nosit třeba i déle než jeden den. Nové Macy by zase mohly být osazené zcela novými procesory, navrženými přímo společností Apple, a i u nich bychom se měli dočkat vyšší životnosti baterie.

Související články

Dnes nejčtenější

.