Zavřít reklamu

První počítač od Applu jsem zapnul téměř před patnácti lety. Od té doby se toho spousta změnilo a z Applu se stala společnost, která se poslední dobou soustředí víc na služby než na samotné produkty. Z jejich portfólia zmizela řada zajímavých produktů, které sám dodnes používám. Například takové AirPorty, Apple Thunderbolt Display nebo například Apple Battery Charger. To jsou věci, které si již nekoupíte a musíme se s tím smířit. Místo nich jsem si však oblíbil nové produkty a začal mě opět bavit iPad, iPhone a poslední dobou i Apple TV. Je však pár věcí, řekl bych dokonce drobností, které bych si od Applu přál. Nebojte se, nepatří mezi ně ani vesmírná loď a dokonce ani hodinky s vodotryskem, naopak jsou to maličkosti, které by nám všem ještě víc usnadnily život.

Face ID kombinující Face ID z iPhone 11 Pro a iPad Pro

Když jsem letos po letech opustil svůj iPhone 8 a vyměnil jej za iPhone 11 Pro, spolu s ním jsem si pořídil také nový iPad Pro. Se zařízením, které má Face ID jsem se tak setkal vůbec poprvé, i když je Apple nabízí již pár let. Co se Face ID u iPhone 11 Pro týká, kolikrát mě až překvapuje, v jakých neuvěřitelných úhlech funguje a jsem nadšený z toho, že v podstatě kdykoli se jakkoli podívám na iPhone, odemkne se. V případě iPadu Pro jsou pozorovací úhly mnohe menší, ale zase je zde jedna vychatávka, kterou miluji. Je totiž jedno, zda držíte iPad na šířku nebo na výšku, Face ID totiž funguje tak i tak. V případě iPhone sice nehrají úhly roli, ale problém nastává pokud například ležíte v posteli a chcete se ráno podívat na telefon.  Když Apple spojí obě technologie, bude Face ID naprosto dokonalé a nestane se vám, že by se iPhone nebo iPad neodemkl.

Face ID u Macu

Když už jsme u toho Face ID, pojďme u něj ještě chvilku zůstat. Nerozumím tomu, proč když nám Apple již roky vypráví o tom, jak je Face ID výrazně bezpečnější než jakékoli heslo nebo Touch ID, proč své Macy nemůžeme doposud chránit jinak, než právě tím „nebezpečným“ heslem. U MacBooků sice máme k dispozici Touch ID, ale je to také jediný počítač, který Touch ID nabízí a navíc přece jen Apple tvrdí, že Face ID je ještě výrazně bezpečnější. Nerozumím, proč nejdražší iMac Pro nenabízí Face ID. Jedná se přece o skvělou technologii, navíc v případě Maců, by nám úplně stačila původní verze Face ID z iPhone X, protože se na displej svého počítače z 99% díváme vždy ve stejném nebo velmi podobném úhlu. Bohužel doposud si musíme vystačit se zadáváním hesla na klávesnici, případě u MacBooků s Touch ID.

Vykašleme se konečně na Lightning

Zatímco svůj Macbook si nabíjím pomocí USB-C stejně jako iPad Pro, abych mohl dobít telefon, musím s sebou tahat další kabel. Apple před lety přišel s Lightningem a s velkou rychlostí jej nacpal všude, kde to jen šlo. Přes Lightning tak nabíjíme poslední roky klávesnice, myši, ovladače k Apple TV, iPhony a až na vyjímky také iPady. Dnes se však již celkem jednoznačně ukázalo, že Lightning zkrátka nestačí a moderní doba si vyžaduje USB-C. To uznal sám Apple, když jej dal do MacBooků a nahradil ním tolik oblíbený Magsafe adaptér, stejně tak jako jimi vybavil iPady Pro. Otázkou však zůstává, proč stále ještě chybí u iPhonů a dalších periférií. Je na čase se zbavit dalšího otravného kabelu a vše začít nabíjet pomocí USB-C!

Chci si udělat radost, dejte nám novou myš a klávesnici

Rok co rok čekám na moment, kdy Apple na konci října přijde s tím, že představuje novou Magic Mouse a Magic Keyboard. Tu myš držím v ruce už deset let a přestává mě bavit. Je otázkou, zda je Apple přesvědčen o tom, že před deseti lety vytvořil nejdokonalejší myš na světě, se kterou již nikdy nemusí nic udělat a nebo zda na to prostě jen kašle. V současné době, kdy máme technologie jako je haptická odezva, 3D Touch a mnoho dalších, totiž nechápu, že právě myš, kterou mnoho z nás drží denně hodiny a hodiny v ruce, využívá technologie staré deset let. Touch Bar a Touch ID v MacBooku Pro je pro mě osobně zajímavost, kterou bych si rád užil také u svého iMacu, ale mám zkrátka smůlu, protože poslední úžasná revoluce, kterou před více než pěti lety Apple přinesl na poli klávesnic byl fakt, že místo tří tužkových baterií, do ni strkáme jen dvě. Ti z nás, kteří si pak koupili klávesnici o rok později mají ještě výraznější štěstí a mohou ji dobíjet přes Lightning konektor bez toho, aniž by museli vyměnit baterie. To však nepovažuji zrovna za revoluci a chtěl bych něco, co sakra stojí za to!

OLED všude, kde to jen jde!

Nikdy jsem netušil, že si dokáži zamilovat věc jako je OLED display. Když jsem jej však začal s iPhone 11 Pro používat a začali jsme vytvářet Dark Mode pro LsA, začal jsem jej také milovat. Nejde jen o dokonalé podání černé barvy, ale také o šetření baterie, které jak jsme sami změřili v našem testu, je skutečně výrazné. Je škoda, že v době, kdy se aplikace předhání v tom, která udělá dokonalejší Dark Mode, je jediným zařízením od Applu s touto technologií stále iPhone. Rozumím, že se jedná o příliš drahou technologii na to, abychom ji mohli mít v 27″ iMacu, ovšem u iPadu Pro, jehož cena se pohybuje okolo 1000€ si myslím, že bychom si přece jen OLED užít mohli. Pevně věřím, že se OLED postupně dostane do co největšího počtu Apple zařízení. V případě velkých displejů u iPadu Pro nebo MacBooků by díky této technologii docházelo ke skutečně výraznému šetření energie.

Související články

Dnes nejčtenější

.