Zavřít reklamu

Jako by toho poslední dobou bylo málo, musí Apple řešit další kuriózní problém. Řeč je o platební kartě Apple Card, která si odbyla před nedávném svou premiéru a dle některých informací by se ráda ukázala plně funkční i mimo hranice USA. Po prvotním nadšení totiž uživatelé přichází se stížnostmi na celkové zabezpečení karty, které pravděpodobně není až tak bezchybné, jak ho Apple prezentoval. Kromě fyzické kopie, která je náchylná na poškození, podle všeho trpí nepříjemnými problémy také digitální karta, kterou můžete spravovat přímo v aplikaci Wallet.

Jablečná společnost si dává na bezpečnosti svých produktů skutečně záležet, což u platební karty platí kvůli možným problémům s regulačními orgány dvojnásob. Přesto to ale vypadá, že bezpečnostní opatření selhala a karta není tak neprolomitelná, jak se mohlo zdát. Rovnou několik uživatelů totiž poukázalo na to, že někdo vytvořil klon jejich karty, což vyústilo v nelegální výběry z bankomatů. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem klon karty nebyl použit proti uživateli, který používá jen digitální verzi a nikoliv fyzickou, která je zpravidla klonována. Jeden z uživatelů například nahlásil případ, kdy někdo cizí vybral v Chicagu z jeho účtu peníze, i když dotyčný žije ve West Coast.

Oběť přitom nikdy dle svých slov nevyužila fyzickou kartu, ale vždy platí jen tou digitální ve svém iPhonu. I nabourání nabourání Apple Pay transakce se však zdá nepravděpodobné, jelikož jablečná společnost využívá náhodný sled unikátně generovaných čísel, která se při každém přenosu peněz mění. Číslo karty a další detaily je tak jednoduše skryté obchodníkovi i samotnému Applu, což minimalizuje útočníkovu šanci získat specifické informace. Jediným logickým vysvětlením je tedy lidský faktor, kdy dotyčný musel sdělit nějakou podstatnou informací, aniž by o tom věděl. Společnost se zatím k incidentu odmítá vyjádřit a dokonce ani zákaznické centrum nedokázalo odhadnout příčinu. Nezbývá tedy než počkat na vysvětlení Applu, nebo potenciálně další podobné případy.

Související články

Dnes nejčtenější

.