Zavřít reklamu

Pokud si otevřete aplikaci Wallet, můžete si všimnout karty Apple Pay Cash, kterou nikdo z nás prozatím nevyužije. Apple Pay Cash je totiž momentálně k dispozici pouze ve Spojených státech a nepředpokládá se, že by právě Česká republika byla druhou zemí světa, kde bude tato funkce podporována. Karta Apple Pay Cash tedy v aplikaci Wallet víceméně překáží. Jak tedy kartu Apple Pay Cash nadobro odstranit z aplikace Wallet, a to jak v iOS, tak ve watchOS? Na to se podíváme v dnešním návodu.

Odstranění karty Apple Pay Cash z aplikace Wallet

Postup je to opravdu velice jednoduchý. Na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Wallet a Apple Pay, kterou rozklikněte. Po rozkliknutí už stačí pomocí switche deaktivovat funkci Apple Pay Cash. Poté se zobrazí notifikace, která vás informuje o skutečnosti, že bude karta Apple Pay Cash odstraněna – klikneme na Vypnout. Po deaktivaci karta ihned z aplikace Wallet zmizí a už nebude více překážet. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak vzhledem k tomu, že se Apple Pay Cash do České republiky nechystá, tak je doopravdy nejjednodušší celou funkci deaktivovat.

Deaktivace Apple Pay Cash na iPhonu zapříčiní to, že se karta smaže i na Apple Watch. Nemusíte tedy podobný postup provádět zvlášť i pro chytré hodinky od Applu. Jednoduše stačí funkci deaktivovat v nastavení v iOS a karta zmizí ze všech zařízení. Pokud by vám ale karta na Watch z nějakého důvodu zůstala, odstraníte jí na stejném místě v aplikaci Watch a sekci Wallet a Apple Pay. I když se jedná vcelku o malichernost, tak musím uznat, že mě karta navíc v aplikaci Wallet jednoduše štvala. Jsem tak rád, že ji lze jednoduše odstranit.

Dnes nejčtenější

Další články