Zavřít reklamu

Pro Apple se charakteristická jeho snaha o maximální utajení, co se nových produktů, služeb a dalších plánů týká. Přesto – nebo možná právě proto – je internet v nepravidelných intervalech zaplavován spekulacemi, odhady a více či méně zaručenými zprávami o tom, co cupertinský gigant chystá. Pojďme si zavzpomínat na nikdy nerealizované, ale hojně spekulované novinky od Applu.

iPhone XE

Drobný iPhone SE s designem, připomínajícím populární 5S, si v době svého vydání rychle získal slušnou oblibu a řada uživatelů je mu věrná dodnes. Po jeho druhé generaci volají lidé již delší dobu, „dvojka“ ale zatím světlo světa nespatřila. Jednu dobu se ale hojně mluvilo o tom, že by Apple měl vydat smartphone, který bude kombinovat design iPhonu SE s funkcemi „výročního“ iPhonu X. Ten nakonec sice nevyšel, pokračování iPhonu SE bychom se ale přece jenom měli dočkat. Teorii, že by Apple mohl již v průběhu příštího roku přijít s druhou generací oblíbeného iPhonu SE, podpořil také známý analytik Ming-Chi Kuo. Nicméně design, který můžete vidět na konceptu vedle tohoto odstavce, nepřinese. Jednat by se totiž mělo spíš o upgradovaný iPhone 8.

Apple netbook

Netbooky byly ve své době velmi populární. Jednalo se o miniaturní verze notebooků s připojením k internetu, které často stály podstatně méně než klasické laptopy. S nízkou cenou se ale pojily kompromisy po stránce designu, konstrukce i výkonu. Spekulace o tom, že Apple chce vydat vlastní netbook, se vyrojily v roce 2009, velice brzy ale vzaly za své. Netbook příliš nezapadal do filozofie Applu a firma nakonec přišla s iPadem, který disponoval možností mobilního datového připojení.

Nabíjení na delší vzdálenost

Bezdrátové nabíjení je pohodlné, rychlé, a – co si budeme povídat – svým způsobem „cool“. Na nikdy nevydanou podložku pro bezdrátové nabíjení AirPower si jistě všichni vzpomínáte. Pamatujete si ale na spekulace o tom, že Apple chystá systém pro bezdrátové nabíjení na delší vzdálenost? V rámci tohoto projektu se měl Apple spojit se společností Energous. Dohady a zprávy o tomto systému bezdrátového nabíjení ale po nějaké době samy postupně utichly.

Čtečka otisků prstů pod displejem

Když měl v roce 2017 vyjít „výroční“ iPhone X, řada lidí očekávala, že přístroj bude vybaven čtečkou otisku prstu, umístěnou pod displejem. Namísto toho jsme se ale dočkali funkce Face ID. Nakonec se ukázalo, že společnost Apple vlastně nikdy neměla v plánu integrovat Touch ID pod displej smartphonu (nebo to alespoň tvrdí). V duchu pořekadla „nikdy neříkej nikdy“ se ale poslední dobou rojí zprávy, které naznačují, že bychom se v následujících letech možná mohli dočkat snímače otisků prstů, umístěného pod displejem.

Macy s dotykovou obrazovkou

U řady výrobců počítačů se velké popularitě těší notebooky s dotykovou obrazovkou, které lze jednoduše přeměnit na tablet. V této souvislosti se mluvilo také o Applu a o tom, že by se i jeho zákazníci mohli brzy dočkat MacBooků s touchscreenem. Spekulace dosáhly svého vrcholu zhruba v roce 2014, po několika málo letech ale opět utichly. Dočkali jsme se sice MacBooků Pro, vybavených Touch Barem, na jablečné laptopy s dotykovou obrazovkou ale nakonec nikdy nedošlo. Čas od času se sice objeví patent, který dotykové ovládání MacBooků naznačuje, avšak zatím se nezdá, že by jej chtěl Apple skutečně zavést.

AirPower

AirPower. Podložka pro bezdrátové nabíjení od Applu. Dlouho očekávaná, Applem oznámená, nikdy nevydaná a nakonec často vysmívaná. Právě kvůli tomu, že Apple AirPower oficiálně přislíbil, do našeho seznamu rumorů příliš nezapadá. Při vývoji jablečné podložky pro bezdrátové nabíjení nakonec nastaly potíže, které znemožnily její uvedení do prodeje, a Apple v tiskovém prohlášení oficiálně oznámil, že se podložky nakonec nedočkáme. Za tento krok sklidil od světa rozporuplné reakce. Jedni jej za „přiznání barvy“ chválili, jelikož tímto krokem ukázal, že nechce na trh uvést nedokonalý produkt, jiné se mu naopak vysmívali a tvrdili, že konkurence by podobnou věc zajisté dokázala a i kdyby ne, minimálně by se produktem, o jehož vývoji ještě nemá zcela jasno, nepochlubila předem.

Podpora iMessage pro Android

V době před WWDC 2016 začaly internetem kolovat zajímavé spekulace. Ty hovořily o tom, že by Apple mohl svou oblíbenou službu iMessage zpřístupnit i pro majitele mobilních zařízení s operačním systémem Android. K tomu nakonec nikdy nedošlo a spekulace postupně utichly. Jako jeden z důvodů neuvedení iMessage pro Android bylo často uváděno to, že pokud budou mít androidisté k dispozici iMessage, nebudou mít důvod případě přejít na iPhone. Služba iMessage je navíc považována za exkluzivní funkci, která podporuje prodeje Apple zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.