Zavřít reklamu

Zdá se vám titulek tohoto článku šílený? Je i není. V souvislosti s otcem jablečné společnosti se totiž začalo skutečně před pár dny vcelku intenzivně hovořit o tom, zda svou smrt jen nepředstíral a nyní si někde v anonymitě neužívá normální život. K rozvíření těchto diskuzí přitom stačila jedna jediná fotka zachycená v Egyptě tamním mediálním magnátem Ahmedem Basyouneyem, která se objevila na Redditu. Muž, který je na ní zachycen, totiž skutečně nápadně připomíná Steva Jobse

Muz napadne pripominajici Steva Jobse

Jak můžete vidět na fotce, muž je Stevu Jobsovi na první pohled skutečně velmi podobný. Diskutující na Redditu dále poukazují i na styl sezení, který se dle mnohých z nich nápadně tomu Jobsovu podobá, či na výraznou podobu nosu i uší. Nejeden z diskutujících je i díky těmto podobnostem přesvědčen o tom, že je na fotce skutečně živý Steve Jobs, který se v zemi ukrývá a užívá si klidný život. Tuto variantu dokonce připouští i někteří odpůrci konspiračních teorií, podle kterých byl Steve dostatečně “šílený” na to, aby se k něčemu podobnému skutečně odhodlal. 

Mezi přispěvateli do diskuze se však samozřejmě najdou i tací, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že se jedná jen o velmi podobného muže. Někteří pak poukazují třeba na to, že vyfocená osoba nemá na ruce Apple Watch, po kterých by dle nich Steve určitě sáhl, jelikož se dají označit za určité ztělesnění technologického pokroku Applu. Těmto diskutérům se dá ale oponovat tím, že k jejich využívání se Steve nemusel uchýlit právě kvůli snadnějšímu prozrazení jeho identity. 

Zda mají pravdu příznivci či odpůrci této konspirační teorie a Steve je či není na živu si tvrdit rozhodně neodvážíme. Přiznat však musíme, že muž na fotce mu skutečně nápadně podobný je a tudíž by bylo velmi jednoduché jej s ním zaměnit. A jak se na tuto konspirační teorii díváte vy? Myslíte, že by byl Steve skutečně schopen kvůli klidnému životu předstírat smrt, nebo se jedná jen o fantazie jeho skalních fanoušků, kteří by jej velmi rádi viděli stále mezi námi, přestože je již osm let mrtvý?

Související články

Dnes nejčtenější

.