Zavřít reklamu

Zdá se, že služby Applu sužuje nová poměrně nepříjemná chyba. Uživatelé z celého světa si totiž dnes začali stěžovat, že se jim na iPhonech a iPadech zobrazuje zničehonic okno s hláškou “The iTunes Store is unable to process purchases at this time. Please try again later,” tedy ve zkráceném překladu upozornění problém se zpracování nákupu na iTunes. Fór je však v tom, že žádné nákupy postižení uživatelé neprovedli a tudíž netuší, k čemu přesně se výstraha váže. 

Problém se podle dostupných informací může projevit prakticky kdykoliv – tedy jak při nicnedělání na iPhonu, tak i při používání aplikací a to jak těch nativních, tak třetích stran. Mnozí z vás nám zaslali screenshoty, kdy jim chyba naskočila například při používání Facebooku nebo Instagramu, v redakci jsme pak měli problémy třeba i při používání aplikace Fotky a to dokonce opakovaně. Nedá se tedy přesně určit, co může být spouštěčem. 

Poměrně zajímavé je také to, že stránka Apple System Status, která zobrazuje stav služeb Applu, nehlásí žádné problémy či dokonce výpadky, což by však vzhledem k tomu, že se problém týká jedné ze služeb, měla. Nicméně podle komunikace některých uživatelů s jablečnou společností už Apple na opravě pracuje a to již pěkných pár hodin. Bohužel, jak se zdá, je oprava ze strany Applu zároveň jedinou možností, jak se otravných vyskakovacích oken zbavit. Podle zahraničních diskuzí totiž zcela nepomůže restart, odhlášení a opětovné přihlášení k účtům Applu či úplné obnovení telefonu či tabletu – chyba se totiž většinou i po těchto úkonech navrátí. Stejně tak je jedno, zda máte nainstalovaný iOS 13 či starší verzi, jelikož zasaženy jsou všechny. Nezbývá tedy než doufat, že se Applu podaří problém odstranit v brzké době a do té doby při každém vyskočení tabulky zvolit možnost “OK”. 

Související články

Dnes nejčtenější

.