Zavřít reklamu

Apple Watch jsou mnohými kritizovány především za svou mizernou výdrž baterie, kdy například u Series 3 či 4 na více než tři dny střídmějšího používání prakticky nelze dosáhnout. S příchodem watchOS 6 se navíc mnoha jablíčkářům zdá, že se výdrž hodinek ještě podstatně snížila, byť není zcela jasné, co přesně by za tímto problémem mohlo být. Že je situace poměrně závažná je však vzhledem stále se plnícím diskuzím  naštvaných či nešťastných jablíčkářů jasné. 

První stížnosti se začaly objevovat poté, co Apple spustil prodeje nových Series 5. U těch sice uvádí, že je jejich výdrž shodná se Series 4 (tedy celodenní), avšak majitelé hodinek si stěžovali na to, že při zapnutém Always-on displeji jim baterie padá o vyšší jednotky procent za hodinu, kvůli čemuž se hodinky mnohdy ani nedožijí večera a to i za běžného využívání. Při deaktivaci Always-on se pak výdrž hodinek dostala zhruba na hodnoty Series 4. Jeden by si tak mohl myslet, že právě Always-on je hlavní příčinou, což však ve výsledku nemusí být tak úplně pravda. Výrazně horší výdrž totiž hlásí i majitelé Series 3 a Series 4, kterým baterka také mezí před očima. Někteří například tvrdí, že u Apple Watch Series 4 s watchOS 6 spotřebovává trénink snad až dvakrát více baterie než tomu bylo s watchOS 5. 

V tuto chvíli je velmi těžké říci, co by mohlo za problémem stát. Je však velmi pravděpodobné, že se bude jednat hned o několik menších věcí s relativně malým vlivem na výdrž baterky, které se však dohromady na výdrži podepíší skutečně ve velkém. Jednat se ale samozřejmě může i o systémovou chybu, která zatěžuje cokoliv v hodinkách daleko více než tomu bylo u watchOS 5. Tak či onak, vzhledem k softwarové povaze problému by nemuselo být řešení pro Apple až tak složité. Snad se jej tedy dočkáme co nejdřív. A jak to máte s výdrží baterie u Apple Watch vy? Také pozorujete propad, nebo naopak zlepšení? 

Dnes nejčtenější

.