Zavřít reklamu

Zatímco mnoho výrobců telefonů se svým logem chlubí a občas ho využívá buď jako světlo upozorňující na příchozí oznámení, nebo speciální designový prvek, Apple je v tomto ohledu poměrně skromný. Jablečné logo se dosud nenápadně skvělo na zadní straně jablečných zařízení a nemělo jakoukoliv důležitou funkci, tedy snad kromě vzhledu a dotváření celkového dojmu z telefonu. To vše by se ale mohlo změnit, alespoň tedy podle nejnovějšího zveřejněného patentu Applu.

Jak jistě víte, u patentů je pravděpodobnost jejich využití jen těžko odhadnutelná. I přesto však mnohdy stojí za pozornost, jelikož mohou předpovědět, jakým směrem se budou jablečné produkty ubírat. A právě tento směr by mohl být podle jednoho. z posledních patentových úlovků skutečně zajímavý. Podle jeho znění totiž Apple pracuje na zcela novém využití jablečného loga na zadní straně iPhonu, které by mohlo sloužit k upozornění na příchozí zprávy a oznámení. Jednoduše by začalo reagovat blikáním nebo táhlým prosvěcováním. Uživatel by tak nemusel neustále kontrolovat své zařízení, stačilo by se podívat na zadní stranu, kde by se logo nacházelo. V úvahu přišla také změna barvy, jež by mohla nastat podle druhu notifikací. Sice se nejedná o nic nového a na trhu podobné vychytávky již nějakou dobu fungují, ale funkce potěší.

Vypadá to tedy, že se Apple inspiroval u svého staršího designu MacBooků a chce podobnou funkci zavést také na iPhonech, byť v o poznání propracovanější formě. Svítící jablko na MacBoocích totiž mělo ryze designový charakter a k ničemu dalšímu nesloužilo. Do nové generace iPhonů je ale zatím času dost a na reálné využití si pravděpodobně ještě nějakou dobu počkáme. Přesto se ale jedná o zajímavý způsob upozornění, který by mohl potěšit nejednoho příznivce. Uvítali byste na iPhonech podobný prvek?

Související články

Dnes nejčtenější

.