Zavřít reklamu

Na konci prázdnin společnost Garmin představila již šestou generaci jejich nesmírně populárních hodinek z řady Fenix. Ty přinesly hned několik nových vylepšení, z nichž pár by zcela jistě přivítali i majitelé Apple Watch. I když se Garmin se svými hodinkami nemůže, co se popularity týče, měřit s Applem a jeho Apple Watch, několik věcí dělají u nové generace opravdu dobře. Pomineme-li technické specifikace a plejádu funkcí, které chytré hodinky z řady Fenix umí, pravděpodobně nejzajímavější letošní novinkou je funkce solárního nabíjení, která je u vybraných modelů dostupná.

Solární nabíjení u hodinek není žádná novinka – solárními mikropanely disponovaly například G-Shocky od Casia už před mnoha mnoha lety. U chytrých hodinek jde však o poměrně originální nápad. Konkrétně u nových Garmin Fenix dokáže solární nabíjení prodloužit životnost baterie až o tři dny, samozřejmě v závislosti na podmínkách. To vůbec není špatná hodnota vezmeme-li v úvahu, jakou výdrž Fenixy mají (až 21 dní u největšího modelu).

Ruku v ruce se solárním nabíjením jde nový nástroj nazvaný Power Manager. Ten má, kromě informativního charakteru, kdy detailně udává zbývající výdrž baterie, také pokročilé funkce nastavení, kdy je možné si specifikovat, jaké funkce hodinek budou vypnuté či zapnuté, tedy co bude vybíjet baterii a co nikoliv. Pro lepší přehled navíc Power Manager dokáže poskytnout informace o tom, jaké funkce vysávají energii z baterie nejvíce. Díky tomu si tak může uživatel poměrně jasně nastavit chování hodinek a upravit tak celkovou výdrž. To se může hodit zejména v situacích, kdy se očekává delší odloučení od nabíječky.

Když si výše uvedené vztáhneme na Apple, solární nabíjení by mohlo představovat reálnou vývojovou uličku, kterou by se mohl Apple vydat. Co se týče nástroje jako je Power Manager, s ním už to nejspíše tak žhavé nebude, jelikož podobný nástroj příliš neodpovídá přístupu Applu k tomu, jaké nástroje dává do rukou uživatelům. I tak je však zajímavé sledovat, jakým směrem se vývoj technologií v oblasti chytrých hodinek posouvá. Jak Apple, tak Garmin jdou svým vlastním směrem a z pohledu koncového zákazníka je to jedině dobře.

Související články

Dnes nejčtenější

.