Zavřít reklamu

Za pár týdnů to bude přesně rok, co Samsung světu poprvé ukázal svůj ohebný Galaxy Fold, který měl být předzvěstí blížící se mobilní revoluce. Ten po pár měsících začal rozesílal zahraničním recenzentům, kteří měli svými testy navnadit uživatele na blížící se start prodejů. Ve finále však prodeje spíš zařízli, jelikož začali u telefonů objevovat obrovské množství problémů, které je dokonce vyřazovaly z provozu. Samsung se tedy rozhodl prodeje odsunout na neurčito a veškeré potíže opravit. Nyní je přesvědčen o tom, že telefony jsou již v pořádku a prodejům nestojí nic v cestě, takže je začal znovu rozesílat na recenze zahraničním novinářům. A minimálně jeden z nich opět řeší s Galaxy Fold problém.

Po méně než dvou testování začal recenzenta portálu TechCrunch zlobit stejně jako před pár měsíci displej. Tentokrát se problém projevuje relativně malou různobarevnou skvrnkou na místě ohybu, které je zároveň tím nejnamáhanějším místem celého telefonu. Zajímavé přitom je, že zatímco minule si mnozí recenzenti mohli za problémy sami sloupnutím ochranné fólie, tentokrát se údajně nic podobného nestalo. Telefon též dle slov recenzenta nepřišel do kontaktu s vodou, větším množství prachu a ani mu nespadl na zem. Vada se tedy vytvořila zřejmě jen a pouze kvůli ohýbání. 

Přestože se může zdát skvrnka v porovnání s předešlými problémy displejů jako naprosto triviální záležitost, je vcelku pravděpodobné, že opět spuštění prodejů tohoto telefonu posune. Přeci jen, Galaxy Fold byl dle slov recenzenta v provozu necelé dva dny a už se na něm projevil podobný problém. Můžeme se tak jen domnívat, jak by vypadal, kdyby byl v provozu déle. Samsungu tak pravděpodobně nezbude nic jiného než na odhalení přešlapu znovu zapracovat a pokud bude zapříčiněný technickým nedostatkem a nikoliv “jen” výrobní vadou, nezbude mu kvůli jeho reputaci nic jiného než jej opravit. Tím však ztratí další drahocenný čas. Nechme se tedy překvapit, jak celá tato tragikomická zápletka dopadne. 

Související články

Dnes nejčtenější

.