Zavřít reklamu

Nové iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max dokáží dle nově zveřejněných informací rozpoznat, zda-li do nich byl během servisu nainstalován neoriginální displej, resp. zobrazovací panel. Pokud se tak stane, na displeji zapnutého telefonu se objeví speciální informace, která na problém majitele upozorní.

Pokud si necháte některý z nových iPhonů v budoucnu opravit, ať už v autorizovaném servisu nebo jinde, uvnitř iOS se nově nachází kontrolní mechanismus, díky kterému budete moci zjistit, jestli máte v telefonu nainstalovaný originální displej. Pro zjištění stačí otevřít Nastavení – Obecné a záložku Informace. Pokud je v telefonu nainstalovaný neoriginální displej, zobrazí se níže uvedená zpráva.

Apple ve svých dokumentech, které na novinku upozorňují, ujišťuje, že varovná zpráva nemá žádný vliv na fungování iPhonu. I s neoriginálním displejem tak vše bude fungovat tak, jak má. V Nastavení bude tato zpráva dostupná 15 dní od opravy, první čtyři dny se bude varování objevovat také na uzamčené domovské obrazovce. Poté však zmizí. Pokud telefon rozpozná, že je s ním spojený neoriginální displej, zapíše tuto informaci do speciálního interního profilu, který si může každý technik v certifikovaném Apple servisu zobrazit. Hned na první pohled tak uvidí, že se v iPhonu nachází neoriginální displej.

Apple varuje před neodborným, resp. necertifikovaným servisním zásahem do jejich zařízení. Neoriginální displeje mohou (ale nemusí) trpět některými neduhy, které snižují uživatelský komfort či degradují některé uživatelské funkce. Apple také nezodpovídá za případné problémy, které mohou být instalací neoriginálního displeje způsobeny.

Související články

Dnes nejčtenější