Zavřít reklamu

Kvalitních logických a puzzle her, které stojí za zmínku je jako šafránu. Přesto se čas od času najdou výjimky a zatímco nedávno jsme tu měli povedenou, východem inspirovanou roztomilou hru Takoway, dnes se podíváme na zoubek počinu jménem Vestigium, jenž si vzali na paškál vývojáři z Crevasse Games a Tepes Ovidiu. Ten nabízí poměrně unikátní pohled na tento žánr a nechybí mu ani filozofická hloubka, spjatá se samotným příběhem.

Ve hře se totiž vžijeme do role dívky Qirie, jejíž zemi napadla záhadná choroba a jen ona může zachránit tamní obyvatele. Ihned se tedy vydává na dlouhou výpravu za nalezením léku, jež nás zavede na poklidné ostrovy, zasněžené vrcholky hor i rozsáhlé planiny. Herní prostředí je vskutku rozmanité a nejednou se přistihnete, že si místo plnění aktuálního úkolu prohlížíte okolní scenérii nebo prozkoumáváte okolí. Na hráče totiž čeká 45 ručně vytvořených úrovní, kde bude vaším jediným úspěšně level pokořit a posunout se do další části. To ale nebude tak jednoduché, titul staví na logických prvcích, a abyste se dostali dál, musíte si zapamatovat cestu, kterou vám hra na několik sekund vyznačí.

K dispozici budete mít také několik karet, které budete vykládat podle toho, jakým směrem se chcete dát. Jedná se o poměrně netradiční herní mechaniku, jež však nemá za cíl vás frustrovat, ale spíše vám pomoci se odreagovat. Alfou a omegou hry je pomalé tempo, poklidný hudební doprovod a příjemný, očím lahodící vizuální stránka, jež zaujme především svou barevností a kontrasty. Titul zároveň hraje na uměleckou notu a příběh samotný vás má donutit uvažovat a filozofovat nad smyslem. Pokud tedy holdujete pozoruhodným, v mnoha aspektech unikátním hrám, Vestigium je přesně pro vás. Navíc hra vychází již dnes, tedy 25. září, na App Store, kde si ji můžete pořídit za symbolických 49 korun.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.