Zavřít reklamu

Pokud jste včera, či během dneška aktualizovali na zbrusu nový systém iOS 13, tak už jste si určitě všimli, že se v klávesnici nachází nová kategorie emoji – konkrétně tedy samolepky Memoji a Animoji. Mnohým uživatelům, kteří využívají k chatování jinou službu, než iMessage, může být zobrazení této kategorie spíše na obtíž, než k užitku. Nejde tak ani o to, že by nešly Memoji mimo iMessage použít, to samozřejmě jdou (byť s určitými omezeními). Jde spíše o to, že se zobrazují tam, kde se kdysi zobrazovaly klasické emoji a uživatelé tak nyní musí zarytý zvyk měnit. Jak tedy docílit toho, aby kategorie Memoji z klávesnice zmizela?

Jak v iOS 13 z klávesnice odstranit samolepky Memoji

Pokud si myslíte, že se někde v nastavení nachází přepínač, díky kterého můžete zobrazování samolepek Memoji v klávesnici vypnout, tak se mýlíte. Apple nám jednoduše bohužel nedal možnost, abychom tuto funkci úplně deaktivovali. Naštěstí však existují dvě možnosti, pomocí kterých lze samolepky alespoň skrýt. V prvním případě lze použít klasické gesto potažení prstem zprava doleva, kdy dojde ke skrytí sekce se samolepkami. Samotného efektu docílíte také tak, že v klávesnici kliknete na ikonu hodin, která představuje nejpoužívanější emoji.

Souvisejíci

Jak už jsem jednou zmínil, pokud byste chtěli samolepky Memoji z klávesnice úplně odstranit, tak zde bohužel taková možnost prozatím není. Z vlastní zkušenosti po několikaměsíčním testování iOS 13 vím, že jsou samolepky Memoji v klávesnici opravdu otravné a rozhodně nejsem jediný, kdo by si možnost deaktivace v nastavení přál. Možná se jí však nedočkáme a budeme se s ní muset nadobro sžít. Pokud byste se chtěli dozvědět více tipů a triků z prostředí iOS 13, tak si rozhodně otevřete související článek u tohoto odstavce.

Související články

Dnes nejčtenější

.