Zavřít reklamu

Během úterního večera se z pohledu Applu odehrála nejdůležitější událost letošního roku. To, na co lidé dlouhé měsíce čekali, se konečně ukázalo světu a to v celé své kráse. Dokonce není nic, na co bychom museli čekat další dlouhé měsíce, naopak předobjednávky i samotný prodej začnou dříve, než většina lidí čekala. Pokud by náhodou někoho zajímal můj pohled na novinky, pak stačí pokračovat ve čtení.

Tím největším tahákem je stejně jako každý rok nový iPhone. Ostatní produkty mu zkrátka jen sekundují, ale celá událost je především o iPhone a tak jim pojďme začít. iPhone 11 je obrovský skok pro všechny, kteří přemýšleli nad Xr, ale doposud odolávali. Ti nyní získají skutečně výkonnější přístroj s perfektní fotoaparátem a dobrým displejem za nižší cenu. Pokud jste si naopak Xr zakoupili, pak chápu vaše rozhořčení z toho, že Apple dokázal během roku snížit cenu a zlepšit takřka vše, na co si jen vzpomenete. To oč tu však běží především je top model, který se Apple nebál označit přívlastkem „Pro“. Novinka iPhone 11 Pro je pro mě osobně produktem, který dokázal vytěžit absolutní maximum z technologií, jenž jsou dnes běžné. Apple nevzal nic, co je zatím v plenkách nebo nic, co by bylo revoluční. Zkrátka vzal to, co funguje a vylepšil to na technologické maximum. Ať se podíváme na displej, fotoaparát, zpracování těla nebo výkon, ve všem se dokázal Apple dostat na naprostý vrchol.

Když včera dával Dan Pražák komentář pro Český rozhlas ohledně představených novinek, uvedl, že je aktuální iPhone na konci svého životního cyklu. Je pravda, že Apple dodržuje tříletý cyklus, během kterého se jednotlivé produkty výrazně neliší ani designem, ani použitými technologiemi. Tentokrát je to však vidět možná nejlépe za celou historii iPhone. Pokud se totiž podíváte na iPhone X a na iPhone 11 Pro, vidíte telefon, který má stejné funkce, stejné technologie, s výjimkou fotoaparátu pak i stejný design. Každá jedna věc, kterou přinesl již iPhone X, je však v případě iPhone 11 Pro dotažena k naprosté dokonalosti. Apple nepřidal nic nového, ale to, co uměl iPhone X dotáhla 11 Pro skutečně na vrchol a aktuální model vytěžil ze současně dostupných technologií naprosté maximum.

Apple dotáhl současné technologie na naprostý vrchol

Skvělým tahem je pak snížení ceny Apple Watch 3. generace, díky čemuž si nyní můžete koupit hodinky od Apple za 5 790 Kč. Jedná se o cenu, při které si může dovolit hodinky zakoupit větší množství lidí, můžete je koupit svým dětem nebo se je rozhodnout prostě vyzkoušet s tím, že když vás nebudou bavit, neproděláte tolik, co v případě novinky. Navíc Apple pevně věří v to, že jakmile někoho jednou dokáže přesvědčit, aby vyzkoušel jeho produkt, má automaticky tohoto zákazníka lapeného ve svém ekosystému, ze kterého se mu nebude chtít odcházet.  Nyní se můžete nechat chytit za nejnižší cenu v historii.

Bohužel přesný opak pak vidím u nových Apple Watch 5. Pokud ještě hodinky nemáte a chcete to top, co dnes Apple umí nabídnout, pak do nich běžte. Pokud však máte 4. generaci a řekl bych, že i 3. generaci, nevidím důvod, proč byste měli toužit po té nejnovější. Nic extra totiž nenabízí a nevěřím, že se najdou desítky milionů uživatelů, kterým bude přechod z 4. generace nebo 3. generace dávat smysl. Mám pocit, že to, co Apple rád dělá – nutí vás každý rok k nákupu nové generace produktu – tentokrát nevychytal. Stejný pocit mám pak i u iPadu, který je sice za zajímavou cenu a umí pracovat s klávesnicí skrze Smart Connector, ovšem oproti všem ostatním iPadům se příliš neliší. Pokud tedy máte iPad, který vám dostačuje a funguje, opět nenajdete moc důvodů, proč přejít na novinku.

Související články

Dnes nejčtenější

.