Zavřít reklamu

Na úterní Keynote odhalil Apple možná trochu nečekaně další nálož detailů ohledně nedávno představených služeb  Arcade a TV+. Známe už například jejich ceny, data spuštěn, ale také relativně velké množství obsahu, který se na nich objeví. Zcela jasno nicméně mnozí z vás nemají nad tím, zda bude druhá jmenovaná služba alespoň nějakou formou v češtině. Přeci jen, její filmová a seriálová nabídka bude opravdu pestrá, avšak pro člověka, jenž nevládne angličtinou, by mohla být kvůli tomu nicneříkající. To ale naštěstí nehrozí. Podle webu Applu to totiž vypadá, že pořady budou dabovány do relativně velkého množství jazyků a v ještě větším množství jazyků nabídne titulky. 

Zatímco nad českým či slovenským dabingem asi nikdo ve spojení s pořady Applu příliš nepřemýšlel, nad titulky naopak ano. Přeci jen, český či slovenský překlad není ničím složitým a pokud chce Apple službou zasáhnout co největší spektrum diváků, bylo by zvláštní, kdyby je nenabídl. Obavy z jejich absence můžete naštěstí hodit za hlavu. Pokud totiž navštívíte web Applu určený právě pro TV+, přes který bude mimochodem tato služba možná sledovat po spuštění, a budete si chtít přehrát trailer na jeden z chystaných pořadů na celé obrazovce, přehrávač vám umožní otevřít nabídku dabingu v nejpoužívanějších světových jazycích, ale také širokou nabídku titulků, které se rozhodně netváří jako nesmysly generované Googlem, které můžeme vídat třeba na YouTube. A jestliže si dává Apple práci s překládáním trailerů, je jasné, že i samotné pořady bude českými a slovenskými titulky zásobovat. 

Popisky jednotlivých pořadů jsou sice zatím psány v angličtině, nicméně je potřeba brát v potaz to, že do spuštění služby zbývá ještě více než měsíc. Za tu dobu tak velmi pravděpodobně Apple všechny texty přeloží do naší mateřštiny, čímž tuto službu mnohým opět mírně zatraktivní. To se mu však suverénně nejvíc podařilo velmi příjemnou cenou, ale také ročním předplatným zdarma při koupi nového Apple produktu. Potěší ale také možnost rodinného sdílení, díky kterému bude možné při využívání služby ušetřit nemalé peníze, které budou moci uživatelé vložit třeba do služeb dalších.

Související články

Dnes nejčtenější

.