Zavřít reklamu

AirPods od Applu jsou v mnoha směrech opravdu skvělými sluchátky. Vzhledem ke své konstrukci a velikosti je ale velice snadné je ztratit. Nemluvíme jen o chvílích, kdy vám vaše AirPods zapadnou na hůře dostupná místa, odkud se jen velmi těžko loví, ale především o situacích, kdy vámi ztracená sluchátka i s pouzdrem najde někdo jiný. I pro takové případy ale existuje jednoduchý trik, jak své AirPods získat zpátky.

Souvisejíci

Pokud někdo ztratí svůj iPhone, je pro něj za jistých okolností relativně jednoduché získat ho zpátky. U AirPods je celá situace sice o něco komplikovanějších, nikoliv však neřešitelná. Metody, jako třeba použití nástroje „Findy My AirPods“ (od iOS 13 aplikace „Najít“) nemusí vždy fungovat. AirPods navíc na rozdíl od iPhonu, iPadu, iPodu či MacBooku postrádají displej, na němž by bylo možné zobrazit kontaktní údaje původního majitele. Jistým řešením může být uvedení kontaktních údajů přímo na krabičce vašich sluchátek, pokud jste ale na na takový krok příliš velcí estéti, můžete své jméno a kontaktní údaje uvést v Bluetooth názvu pro své AirPods. Úspěšnost této metody si pochvaluje například uživatel Redditu s přezdívkou Ultra101, kterému se takto podařilo získat zpět poté, co je ztratil na letišti.

Jak přejmenovat AirPods

  • Na svém iPhonu otevřete Nastavení.
  • Zvolte Bluetooth.
  • Najděte v seznamu zařízení své AirPody.
  • Klepněte na „i“ v kroužku napravo od jejich názvu.
  • Klepněte na název svých AirPodů, změňte ho na to, co v něm chcete (tedy v tomto případě ideálně jméno, příjmení a nějaký kontakt na vás) a potvrďte klepnutím na „Hotovo“.

Uvedený postup pochopitelně není pro každého. Telefonní číslo je údajem, o který se řada lidí jen velmi nerada dělí. Alternativním řešením může být uvedení e-mailové adresy nebo třeba adresy profilu na sociálních sítích. Pak už nezbývá než doufat, že své AirPody neztratíte, a pokud ano, dostanou se do rukou poctivému nálezci.

Související články

Dnes nejčtenější