Zavřít reklamu

Od představení letošních iPhonů nás dělí poslední desítky hodiny, které jsou jako již tradičně plné nejrůznějších úniků či upřesnění informací, které se na světlo světa dostaly již v minulosti. Upřesnění jedné zajímavé novinky jsme se dočkali i nyní. Týká se konkrétně přepracovaného přepínače pro tichý režim, který se u letošních modelů změní. 

Přepínač tichého režimu, který je mimochodem alespoň podle průzkumů jednou z nejzáviděníhodnějších věcí u iPhonů z pohledu Androiďáků, má již dlouhé roky svou standardní podobu podlouhlého posuvníku, který používání telefonu na výšku posouváme de facto do boku, kdy jedna jeho poloha je pro ztlumení zvuků a druhá pak naopak pro klasický režim se zvuky vyzvánění. Nové jableční telefony se však dočkají řešení, které Apple dříve používal u iPadů – tedy posuvníku kulatého, který budeme při používání telefonu na výšku posouvat nahoru a dolů, přičemž stejně jako u předešlého řešení jej bude možné umístit do dvou poloh, tedy do polohy pro tichý režim a do polohy pro režim normální. O této novince se začalo spekulovat již relativně dávno, avšak potvrzení jsme se dlouho nedočkali. V posledních dnech se ale začíná na trh dostávat od renomovaných výrobců čím dál větší množství krytů pro novinky, které mají na boku výřez uzpůsobený právě zcela novému tlačítku. Ten je o poznání větší a delší, aby přepínání režimů nic nebránilo. Jedno z nich na svém Twitteru ukázal i redaktor uznávaného serveru Mashable, jehož zdroje jsou skutečně velmi věrohodné.  

Nový přepínač tichého režimu bude jednou z mála designových změn, kterou nové iPhony přinesou. Dočkat bychom se totiž pak měli už jen přepracovaného zadního fotoaparátu a posunutí loga Applu z horní části zad do jejich středu. Zmizet by z nich pak měl ikonický nápis iPhone, jelikož Apple údajně nabyl přesvědčení, že jeho telefony již pozná na „první dobrou“ naprosto každý. Vše ostatní však dle dostupných informací zůstává při starém. Pokud tedy prahnete po skutečné designové revoluci s jablíčkem na zádech, budete muset vydržet minimálně do příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.