Zavřít reklamu

Instagramová televize je už s námi na světě téměř rok a půl a za tu dobu si prošla nepřebernými aktualizacemi, které ji vylepšily. Před několika měsíci jsme se dočkali aktualizace, díky které jsme dostali možnost dívat se na videa i na šířku. K poslední významnější aktualizaci došlo i včera a těšit se z ní mohou především ti uživatelé, kteří na IGTV tvoří vlastní obsah. Pokud jste o pojmu IGTV ještě neslyšeli, tak na úvod naprosto jednoduše. Jedná se o jakousi formu „televize“ na Instagramu, pomocí které můžete sledovat dlouhá videa přímo na této sociální síti. IGTV bylo představeno především kvůli tomu, že jsou příspěvky na Instagramu limitované maximální délkou jedné minuty. Pokud tedy chcete publikovat video delší, než jednu minutu, musíte tak učinit na IGTV.

Nově se IGTV může chlubit například novou funkcí pro jednodušší stříhání nahraných záznamů. Tvůrci také jistě ocení úpravu minimální a maximální možné délky videa. Minimální délka byla stanovena na jednu minutu, maximální délka poté na celých 15 minut. Při publikování videa mají nově tvůrci možnost využít funkce, která jim pomůže s vyplňováním hashtagů, popisků a názvů. Nově je do IGTV také přidána funkce pro jednoduší oříznutí videa – tvůrci si budou moci vybrat z oříznutí v poměru 1:1, či 4:5, které mohou využít pro náhledy videa.

Souvisejíci

Instagram všechny tyto novinky do IGTV přidal především kvůli žádostem od samotných tvůrců, kterým vyhověl. Aktualizace IGTV, potažmo aplikace Instagram, byla vydána již včera a v následujících dnech by se měla rozšířit do všech koutů světa. Je mezi našimi čtenáři někdo, kdo IGTV využívá nejen jako divák, ale také jako tvůrce? Pokud ano, dejte nám do komentářů vědět, zdali vás tyto nové funkce potěšily, či nikoliv.

Související články

Dnes nejčtenější

.