Zavřít reklamu

Všechny Macy a MacBooky jsou v současnosti vybaveny procesorem od Intelu. Novější verze tohoto procesoru disponují funkcí Turbo Boost, která dokáže přetaktováním procesoru na vyšší hodnoty zvýšit výkon vašeho Macu. Nic ale není zadarmo – v tomto případě totiž může docházet k přehřívání, což není v případě Macu tak hrozné, ale v případě MacBooku, na kterém máte položené ruce, už ano. Ve výchozím nastavení je Turbo Boost samozřejmě aktivní a uživatel jej sám o sobě nemá možnost v rámci operačního systému macOS vypnout. Existuje ale skvělá aplikace třetí strany, kterou můžete k deaktivaci Turbo Boostu využít. Pojďme se společně podívat, kde takovou aplikaci seženete, a jak ji využívat.

Jak na Macu deaktivovat Turbo Boost

Aplikace, o které jsem se zmiňoval v minulém odstavci, se nazývá Turbo Boost Switcher. Stáhnout ji můžete jednoduše na stránkách vývojářů pomocí tohoto odkazu, kde jen stačí sjet níže a stisknout tlačítko Get It Now Free. Po stažení si můžete aplikaci jednoduše přesunout do složky Aplikace, abyste o ní nepřišli – tento krok je však samozřejmě nepovinný. Jakmile aplikaci spustíte, tak se v horní liště objeví nová ikona blesku v kroužku. Když na tuto ikonu kliknete, tak se zobrazí veškeré informace o zatížení vašeho procesoru, rychlosti ventilátorů, či také stav baterie. Pro zakázání Turbo Boostu nás zajímá hned první možnost v tomto okně, která se nazývá Disable Turbo Boost. Pokud na tuto možnost kliknete, tak se Turbo Boost, chcete-li možnost „přetaktování“ na vašem Macu či MacBooku vypne. Při první deaktivaci budete muset ještě zadat administrátorské heslo, a také tuto aplikaci povolit v zabezpečení – vším vás provede samotné rozhraní aplikace. Pak bude nutné ještě Mac restartovat. Poté už tuto aplikaci můžete využívat naplno. Opětovnou aktivaci Turbo Boostu provedete úplně stejně, akorát stisknete možnost Enable Turbo Boost.

Souvisejíci

Turbo Boost je opravdu skvělá vychytávka, která dokáže výkon procesoru vašeho Macu či MacBooku navýšit o mnoho procent. V některých případech, například v horku, se však zvýšením výkonu může Mac začít přehřívat, což není příjemné. Pokud byste nechtěli Turbo Boost deaktivovat a naopak byste chtěli využít plný výkon zařízení i v horkých dnech, tak si můžete ručně nastavit rychlost vašeho ventilátoru. Pokud vás tato možnost zajímá, tak stačí, když si rozkliknete související článek u tohoto odstavce.

Související články

Dnes nejčtenější

.