Zavřít reklamu

Intel před několika hodinami představil nové procesory Intel Xeon W-2200 Cascade Lake-X, které by se mohly objevit v budoucí generaci iMaců Pro. I nyní totiž Apple do iMaců Pro umisťuje procesory Intel Xeon W a neexistuje jediný důvod, proč by tak neměl činit i u další generace iMacu Pro. Otazník však visí na tom, zdali bude využívat klasickou verzi procesoru W-2200, anebo dojde ještě k nějakým úpravám speciálně pro iMac Pro.

Procesor disponuje až 18 AVX-512 jádry, společně s až 48 linkami PCIe. Mezi další funkce procesoru patří například technologie Turbo Boost Max 3.0 a akcelerace umělé inteligence (Intel Deep Learning Boost) pro vizuální efekty, pohybovou grafiku, 3D renderování a další. Procesory jsou velmi podobné sérii procesorů Intel X, avšak nově představené procesory podporují Intel vPro až pro 1 TB ECC RAM pamětí, VROC a RAS. Pro ty méně znalé, jednoduše řečeno, nové procesory od Intelu zvládnou až 2x rychlejší 3D renderování, o 97 % rychlejší editaci 4K videí, či 2.1x rychlejší kompilaci videoher.

Společně s představením nových procesorů Intel také snížil ceny, a to u některých modelů až o 50 % v porovnáním s minulou generací procesorů Intel Xeon. To znamená, že bychom se teoreticky mohli těšit na snížení cen u aktualizovaných iMaců Pro. Apple začal prodáva iMac Pro již před téměř dvěma roky, konkrétně 14. prosince 2017, a od té doby se nedočkal žádných větších vylepšení vyjma nové možnosti pro nakonfigurování. Obecně se tedy očekává, že je aktualizace tohoto stroje na spadnutí. Intel uvádí, že procesory Xeon W-2200 budou k dispozici již v listopadu. Pokud tedy Apple na konec října chystá Keynote určenou pro Macy, mohl by být procesorový upgrade iMaců Pro jedním z témat.

Související články

Dnes nejčtenější

.