Zavřít reklamu

Když Apple v létě roku 2017 světu poprvé ukázal HomePod, setkal se se solidním nadšením. To však opadlo poté, co se jablíčkáři dozvěděli o jeho relativně vysoké ceně a omezeních, se kterými by se museli při jeho používání potýkat. Tento jablečný reproduktor totiž nenabízí třeba ani podporu Bluetooth, což z něj dělá zařízení ryze do jablečné domácnosti. Když k tomu navíc přičteme dlouhou nedostupnost a následné velmi pomalé rozšiřování prodejů po celém světě, dostáváme produkt, který se mezi ty nejúspěšnější rozhodně nedaří. Apple nad ním ale hůl neláme.

Podle zdrojů Bloombergu pracuje už pěkných pár měsíců Apple na jeho druhé generaci, která má reputaci tohoto zařízení napravit. Její hlavní zbraň je přitom vcelku jednoduchá – cena. Apple by jej totiž měl chtít prodávat za mnohem přijatelnější cenu než první generaci HomePodu. Přesnou částku sice zatím neznáme, dá se však předpokládat, že kvůli snaze lépe bojovat s konkurencí bude Apple u tohoto produktu ochoten jít s cenou opravdu nízko – tedy třeba i na úroveň 200 až 250 dolarů. Jasněji ale bude až příští rok, kdy jej Apple světu představí. 

Sportovci, jásejte

Dalším produktem, který chce Apple v relativně brzké době, je další generace AirPods. O jejím příchodu sice mnozí analytici hovořili ve spojitosti s koncem letoška, avšak podle zdrojů dorazí až příští rok. Jejich hlavním vylepšením bude voděodolnost, díky čemuž by mohly ještě vyhledávanějšími sluchátky mezi sportovci. Podobné vylepšení si však vyžádá pravděpodobně i zvýšení ceny, jejíž přesnou výši však zatím zdroje netuší. Dá se ale očekávat, že i o ní bude díky únikům z následujících měsíců o poznání jasněji. Nezbývá tedy než doufat, že se nám z ní neprotočí panenky a od koupě nových AirPodů nás neodradí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.