Zavřít reklamu

Jak už jste jistě postřehli, tak společnost Apple pro své iPhony odkupuje displeje od největšího konkurenta – Samsungu. Ani v letošním případě to samozřejmě nebude jinak. Podle dostupných informací si však budou displeje chystané vlajkové lodi kalifornského giganta, iPhonu 11, a již představené vlajkové lodi konkurenta, Samsungu Galaxy Note 10, velice podobné. V minulých letech, tedy u iPhonu X a iPhonu XS, Apple používal taktéž podobné displeje, avšak ty byly vyrobené z materiálů, které si vybral sám Apple. V případě letošního iPhonu 11 to tak ale s největší pravděpodobností nebude.

Společnost Elec, která sídlí v Korei, uvádí, že v případě iPhonů X a XS byly materiály pro výrobu displejů označeny kódem LT2. Pokud se podíváme na Samsung Galaxy Note 10 a S10, tak v tomto případě je kódové označení materiálů M9. A právě takto jsou také označeny materiály pro displej chystaného iPhonu 11. Pokud si tedy vezmete do rukou jeden z nejnovějších smartphonů od Samsungu, tak už nyní s největší pravděpodobností můžete zjistit kvalitu obrazu, barev a ostatních vlastností OLED panelu, který se objeví v iPhonu 11. Lišit se bude samozřejmě pouze velikost, která bude v případě iPhonů 5.8″ a 6.5″.

Souvisejíci

Je velice těžké určit, z jakého důvodu Apple u svých vlastních displejů nemůže využít jiné materiály. Možná je to kvůli tomu, že displeje od Samsungu konečně splňují kvalitu, kterou Apple očekává. Vzhledem k tomu, že jablečná společnost dostala od Samsungu nedávno pokutu v hodnotě 600 miliónů dolarů za nesplnění plánovaných objednávek displejů, tak je také dosti možné, že už Samsung jednoduše nedal kalifornskému gigantu na výběr. Představení nových iPhonů se dle posledních úniků chystá na 10. září. Na odpověď týkající se využitých materiálů displeje si tedy budeme muset počkat do prvního rozebrání, které se zpravidla na internetu nachází do dvou týdnů od představení.

Související články

Dnes nejčtenější

.