Zavřít reklamu

iPhone 6sZdá se, že jeden z největších problémů lidstva má řešení. Když totiž Apple představil před devíti měsíci iPhone 6, zdálo se, že pro většinu fanoušků společnosti jsou dva plastové proužky na zadní části šasi něco mezi celosvětovým rozšířením SARS a srážkou s obřím asteroidem. Nyní si tedy může každý kdo tento problém řešil oddychnout. Business Insider totiž odhalil nejnovější patent společnosti Apple, který ukazuje zcela nový materiál, přes který mohou procházet radiové vlny a další signály.

Současný iPhone 6 je vyroben z hliníku, tedy alespoň jeho šasi a v tom je problém, rpčo musí mít dva plastové proužky. Přes hliník totiž není možné nechat procházet radiové vlny tak, aby telefon spolehlivě fungoval. Apple si však přihlásil nový patent na kompozitní kovový materiál, který vypadá a na dotyk je stejný jako eloxovaný hliník, ovšem mohou přes něj procházet radiové vlny.

Apple ve své přihlášce uvádí, že mnoho zařízení má hliníkový nebo kovový povrch, který jednak působí luxusním dojmem, ale také umožňuje přidávat například trackpad, který je téměř neviditelný a další vychytávky. Navíc se design těchto produktů příliš rychle neokouká a taktéž jsou mnohem víc odolné než plastové produkty.

Kov však není radiofrekvenčně transparentní a je špatnou volbu pro zařízení, která používají přenos elektromagnetických vln, jako jsou například radiové frekvence vysílané pro komunikaci. Kromě toho není možné použít kov pro pokrytí dotykových obrazovek a dalších kapacitních senzorů. Díky tomu musí výrobci používat na některé části vnějšího krytu svých zařízení jiné radiofekvenčně transparentní a tím pádem nekovové materiály jako je plast nebo sklo. Bohužel však mají tyto materiály jiný vzhled než kov, což se odráží na celkovém vzhledu produktů.

Apple však vynalezl materiál, který má vlastnosti velmi podobné kovu, na pohled je nerozeznatelný  i na dotyk je stejný jako kov, ale přesto propouští radiové vlny, elektromagnetické záření a navíc umožňuje zabudování kapacitních senzorů a dotykových ploch. Společnost chce využít tuto technologii pro nahrazení proužků antény v iPhonu, pro touchpad v MacBooku a také pro dotykové obrazovky. Není zřejmé o jakou přesnou technologii se jedná a zda je pouze na papíře nebo je společnost schopna zahájit masovou produkci daného materiálu, to ukáže až čas.

Apple MacBook

*Zdroj:bgr.com

Dnes nejčtenější

.