Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o tom, že se američtí zákonodárci dohodli na odložení startu další vlny dovozních cel na produkty z Číny, která měla platit od 1. září a měly do ní spadat i iPhony či MacBooky. Přestože je tato zpráva pro Apple velmi dobrá, propadnout nadšení tak úplně nemůže. Mnohé jeho produkty se totiž do skupiny produktů, jejíž tarif byl odsunut až na prosinec, nevešly a tak stále platí, že na ně začnou platit cla od 1. září. Které to jsou?

Jak již bylo zmíněno výše, nejedná se o klíčové iPhony či MacBooky, což je pro Apple v tuto chvíli zřejmě nejdůležitější. Cla se však dotknou Apple Watch, AirPods a všech bezdrátových sluchátek Beats, HomePodů, příslušenství a některých náhradních dílů včetně baterií. Velmi pravděpodobně se cla nevyhnou ani Macům, u kterých se však zřejmě Apple pokusí o protesty. Ve spisech týkajících se cel jsou totiž uvedeny stolní počítače skládající se z centrální jednotky, klávesnice a displeje. Tohle však například iMacy nesplňují, jelikož je displej a centrální jednotka vložena do jednoho těla, na což se Apple velmi pravděpodobně pokusí vyjmutí z cel uhrát. Totéž se pak dá očekávat i u Macu mini, u kterého v balení klávesnice či displej chybí zcela. 

Ať už se záchrana Maců od blížících se cel podaří či nikoliv, stále nejdůležitější produkty – iPhone – jimi alespoň protentokrát postižen nebude a to je nyní směrodatné. Stejně tak jsou ušetřeny kromě MacBooků i iPady, iPod touch, Apple TV, Apple Pro Display XDR, klávesnice a kabelová sluchátka, přičemž všechny tyto produkty by se teoreticky měly dočkat cel až v polovině prosince. Otázkou ale je, zda k tomu skutečně dojde. Situace okolo této problematicky se totiž mění de facto každým dnem a je dokonce možné, že tato plánovaná cla do prosince padnou. Zda se tomu tak stane či nikoliv však ukáží až následující týdny. 

Dnes nejčtenější

.