Zavřít reklamu

V každém zařízení od jablečné společnosti, a samozřejmě nejen zde, se nachází části zlata. Dá se tak říct, že každý z nás drží v ruce při surfování na internetu, anebo při volání, kus zlata. Částečky zlata jsou však doopravdy malinké, nejčastěji se používají ke správnému spojení dvou kontaktů. Všechno tohle zlato, které Apple pro zkonstruování svých zařízení potřebuje, nyní získává od těžařů, kteří se při těžení starají o to, aby nezničili prostředí, a také aby prostředí po těžbě zlata ještě zlepšili. Stejný krok podstoupila i světoznámá společnost Tiffany & Co, která se rozhodla veškeré zlato pro své šperky kupovat jen od těch těžařů, kteří se snaží uvést stav krajiny nejen po zlaté horečce do původního stavu.

Apple tento krok vysvětluje velice jednoduše. Vzhledem k tomu, že se momentálně mnoho zlata nachází u břehů potoků a jiných vod, tak dochází k poškozování těchto vodních oblastí. Od roku 1991 se navíc na seznamu ohrožených druhů objevil losos tichomořský, který tyto vodní toky na Aljašce používá k rozmnožování. Kvůli těžbě zlata a zničenému prostředí se tak k potřebným rozmnožovacím místům nedostane. S tímto problémem se rozhodla válčit organizace RESOLVE, která se stará o splnění těch nejtěžších výzev na celém světě. Organizace tak vymyslela projekt, pomocí kterého lze kombinovat dvě věci najednou – dotěžení zbytků zlata na Yukonu a společně s ním i uvedení krajiny do stavu, ve které byla před zlatou horečkou.

Souvisejíci

Jablečná společnost navíc k tomuto kroku dodává, že se jedná o část jejího programu pro výběr správných dodavatelů. Uvádí, že se neustále víc a víc snaží využívat recyklovatelných materiálů a nyní přišla řada i na zlato. Spojení Applu a společnosti Tiffany & Co s organizací RESOLVE může navrátit zpět život nejen ohrožených lososů. Navíc se může jednat o parádní příklad toho, jakým způsobem se musí v budoucnu vyvíjet průmysl. Apple si vede podrobný přehled o tom, odkud zlato odkupuje – od prvního těžaře, přes zpracování, až po doručení.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.